#FreshTag.cz


Sto tisíc dolarů z prodeje rtěnky F*ck Trump darovala firma pro rodiny imigrantů

zdroj foto: pixbay.com

11.7.2018Štěpán Sochor

Rodiny emigrující do USA to v posledních týdnech neměly jednoduché. Tamní administrativa totiž separovala děti od jejich rodičů. Kromě veřejné kritiky tato kauza přilákala bojovníky za lidská práva. Jedním z nich je jednadvacetiletá Katie Sones, která založila vlastní značku rtěnky, za jejíž pomoci se snaží pomáhat.

Face Tweet Seznam

Krátce po amerických prezidentských volbách v roce 2016 založila v té době ještě studentka California Polytechnic State University Katie Sones vlastní značku rtěnky s názvem Lipslut. V březnu roku 2017 vydala tato značka novou řadu, kterou pojmenovala poněkud kontroverzně – F*ck Trump. Kromě toho, že svým názvem dává jasně najevo postoj firmy k současnému americkému prezidentovi, část z výdělku tohoto produktu je darována na rodiny imigrantů ovlivněné separační politikou Donalda Trumpa.

Firma Lipslut se rozhodla v rámci své kampaně Fight Zero Tolerance darovat padesát procent z výdělku z prodeje řady F*ck Trump. Částka se vyšplhala na sto tisíc dolarů během pouhých dvou týdnů. Peníze putovaly na vybrané charity zabývající se danou problematikou.

V březnu roku 2017 vyšla na trh řada rtěnky s názvem F*ck Trump V březnu roku 2017 vyšla na trh řada rtěnky s názvem F*ck Trump (zdroj: pixbay.com)

„Lipslut začalo konverzací mezi mnou a mými přáteli, když jsme sledovali Trumpovu inauguraci,“ řekla Sones. „Lipslut mě nepřestává překvapovat svojí popularitou – většinou se vyprodá velmi rychle poté, co uvedeme něco nového,“ dodala.

Současná kampaň probíhá do 19. července a cena za jednu rtěnku činí 20 dolarů (v přepočtu zhruba 440 Kč). „Jsem velmi hrdá, když vidím světovou komunitu těch, kteří tváří tvář nespravedlnosti konají,“ tvrdí zakladatelka firmy Lipslut. Odstín rtěnky F*ck Trump byl vybrán na základě výsledků ankety na sociálních sítích.

Děti imigrantů byly separovány od svých rodičů. Donald Trump však již podepsal příkaz, který tomu zabraňuje.Děti imigrantů byly separovány od svých rodičů. Donald Trump však již podepsal příkaz, který tomu zabraňuje. (zdroj: pixbay.com)

Donald Trump sice podepsal příkaz, který měl ukončit rozdělování emigrujících rodin, rodiče si však stále stěžují, že se jim nedaří své děti nalézt.

F*ck Trump není jediným produktem hájící lidská práva. Společnost Katie Sones uvedla v reakci na obrovskou kauzu MeToo na trh také rtěnku pojmenovanou F*** Hollywood. Padesát procent z výdělku daruje firma na organizace zabývající se sexuálními napadeními.

Produkty Lipslut jsou momentálně dostupné pouze v USA, Katie však tvrdí, že dostává denně spoustu zpráv ze zemí po celém světě a že by ráda vytvořila celosvětovou značku, která bojuje se sociální nespravedlností.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa