#FreshTag.cz


Z fotky pro mámu na kariéru snů - příběh cestovatele, který oslovil celý svět

zdroj foto: www.today.com

8.6.2018Káťa Kočí

V dnešní době sociálních sítí se dá udělat kariéra víceméně na čemkoli. Důkazem toho je Jonathan Kubben Quiñonez, který se na instagramu stal jedním z nejsledovanějších cestovatelů na světě. A začalo to celé jako účet uklidňujících fotek pro jeho starostlivou maminku.

Face Tweet Seznam

Jak sám říká: “Když máte maminku z Mexika a současně vášeň pro cestování a dobrodružství, prostě si najdete způsob, jak jí dát vědět, že jste v pořádku. Tenhle je můj.” Quiñonezův instagram tedy sestává z fotek z různých míst světa, na nichž drží ceduli “Mami, jsem v pohodě!” - a to mu na instagramu zajistilo přes 300 tisíc followerů.

Ve své TedTalk říká, jak to vše začalo - stál v koloně cestou domů a doslechl se v rádiu, že “pouze 6 % lidí dosáhne svých dětských snů” a uvědomil si, že i když má vysokoškolský titul, kariéru, pěkné auto a byt, nebyl šťastný. A co miloval a činilo ho šťastným? Cestování.

Cestování ale není práce, která by vám zaplatila složenky, a tak je k němu třeba přistupovat realisticky. Jonathana inspiroval youtube kanál Matta Hardinga (Where the hell is Matt), který mohl cestovat po celém světě a ještě za to dostával zaplaceno - a to proto, že natáčel videa, jak na různých místech tancuje. Poté, co se Jonathanova maminka bála, i když vyrazil na obyčejný hudební festival, rozhodl se poslat jí fotku, na níž se výborně baví a u toho drží v ruce ceduli, na které je napsáno “Mami, nejsem na drogách, jsem jen šťastný. Mám tě rád!” - a tím to všechno začalo. Nápis postupně zjednodušil na “Mami, jsem v pohodě!” a vyrazil do světa.

Později, jak zkoušel různé věci mimo svou zónu pohodlí a fotil spoustu různých fotek ze spousty různých míst, se jeho publikum rozrostlo. Jonathan tedy, po zhlédnutí filmu Pošli to dál (jehož základní myšlenka je dobrý skutek, který se nevrací, nýbrž posílá dál a násobí do laviny dobrých skutků), vytvořil video na základě účasti na humanitární akci po přírodní katasrofě, a požádal své followery, aby také udělali nějaké dobré skutky - ať už v postižených oblastech na druhém konci světa, tak třeba nějakou drobnost pro lidi kolem sebe. A, jak sám tvrdí, přišly mu stovky a tisíce zpráv od různých lidí o tom, co na základě jeho výzvy udělali.

Cestování zdarma a pozitivní vliv životy tisíců lidí po světě? Podle nás kariéra snů! Souhlasíte? Znáte Jonathana a jeho insta účet? Pokud ne, určitě se podívejte. Třeba vás taky inspiruje, ať už k tomu, abyste také začali žít své sny, nebo k tomu, abyste dělali dobrý skutek. Tak či tak to za to stojí.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa