#FreshTag.cz


10 nejlepších filmů, které (prozatím) přinesl rok 2017

9.11.2017Káťa Kočí

I když se rok 2017 ještě ani pořádně nezačal chýlit ke konci, přinášíme vám výběr deseti filmů, které měly od 1. ledna premiéru v českých kinech a pokud vám utekly, rozhodně stojí za zhlédnutí alespoň doma.

Face Tweet Seznam
Finální výběr TOP filmů roku 2017

La La Land

Ačkoli u nás měl tento snímek premiéru začátkem ledna, ve většině světa spadá ještě do loňského roku, a díky tomu, kolik získal Oscarů, Zlatých Glóbů a dalších cen, zbývá už asi málo lidí, kteří jej neviděli. La La Land, kouzelný romantický muzikál, v němž skvělí herci zpívají skvělé písně a skvěle tančí, vypráví příběh o lásce, kariéře, o snech a snaze prorazit v showbyznysu.

Video: La La Land

I dva jsou rodina

Omar Sy, známý z oblíbeného filmu Nedotknutelní, zde v podobné roli představuje pohodáře a krále mejdanů, který během jediného okamžiku přijde k batoleti, o něž není připraven se starat. Tato francouzská komedie pobaví, potěší, zahřeje na srdci, citlivější duše i rozpláče, a rozhodně připomíná, jak je důležité vážit si přítomného okamžiku, protože to je to jediné, co máme jisté.

Video: I dva jsou rodina

John Wick 2

V pokračování epického akčního thrilleru z roku 2014 se opět setkáváme s Johnem Wickem, který se stále pokouší odejít do důchodu, ale vždy ho někdo vyprovokuje, a tak znovu začíná krvavý masakr, který tato legenda nemá problém rozpoutat. Keanu Reeves v hlavní roli nám znovu servíruje neskutečnou akci, takže hoďte popkorn do mikrovlnky a podívejte se.

Video: John Wick 2

Logan: Wolverine

Začátkem března do českých kin vstoupil film Logan, hlubší a vážnější pokračování příběhu o jednom z X-Menů. Hugh Jackman stárne, stejně jako jeho postava mutanta s drápy, a to - spolu s hudbou Johnnyho Cashe - vnáší do filmu méně energie a více zamyšlení až zatrpklosti. Jelikož už se Wolverinovy rány nehojí tak lehce jako dřív, snaží se o klidný život, přesto se však musí ještě jednou naposledy vzchopit k boji.

Video: Logan: Wolverine

Král Artuš: Legenda o meči

Akční fantasy Guye Ritchieho o králi Artušovi a o tom, jak vytáhl meč z kamene a jak se dostal k moci, asi překvapí většinu diváků tím, že se nesnaží ani o přibližnou historickou přesnost, ani o vyvolání nálady středověku. Zajímavé herecké obsazení, překvapivý dynamický střih, úžasný soundtrack, moderní outfity i mluva, vše, co v době premiéry vyvolalo rozporuplné reakce, stále zařazuje tento snímek mezi desítku filmů, co byste si neměli nechat ujít.

Video: Král Artuš: Legenda o meči

Strážci Galaxie Vol. 2

Marvel se opět vytáhl, pokračování oblíbené vesmírné akční komedie nedělá divácky oblíbenému prvnímu dílu ani v nejmenším ostudu. Naopak se kvalitou filmy rovnají, a i zde se dočkáte skupiny rádoby hrdinů, kteří přišli jeden k druhému jako slepí k houslím, a tak jsou jejich dobrodružství okořeněna slušnou dávkou humoru, zábavné akce a trochu i žabomyších válek, během nichž jen tak mimochodem zachraňují celou Galaxii. Minimálně fanoušci prvního dílu by si neměli pokračování nechat ujít.

Video: Strážci Galaxie Vol. 2

Já, padouch 3

Že by byly animáky jenom pro děti? To jsou předsudky! Nejen u nového Padoucha se pobaví jak děti, tak i dospělí. Bývalý velepadouch Gru, jeho tři adoprované dcerky, nová přítelkyně Lucy a hromada malých roztomilých Mimoňů zažije úplně nové dobrodružství, když velepadouch Bratt ukradne největší diamant na světě. A aby toho nebylo málo, dozvíme se, že Gru má jednovaječné dvojče jménem Dru. V tomto filmu je vskutku o zábavu postaráno pro úplně všechny věkové kategorie.

Video: Já, padouch 3

Wonder Woman

Gal Gadot v roli Amazonky Diany nám představuje pěkně od počátku, kde se vzala nejznámější ženská superhrdinka. Po Muži z oceli jsme se konečně od DC dočkali dalšího opravdu dobrého filmu, v němž se tato mladá a krásná dáma pokouší zachránit nevinné životy a ovlivnit vývoj 2. světové války, a jakožto příprava na blížící se snímek Justice League ji lze určitě doporučit.

Video: Wonder Woman

Dunkerk

Christopher Nolan, vizionář, který je opravdovou sázkou na jistotu, co se velkofilmů týče, nás tentokrát zanesl na pláže na severu Francie, kde se nachází statisíce obklíčených vojáků snažících se dostat přes moře zpět domů, do Británie. Film ve třech dějových linkách - týden na souši, den na moři a hodina ve vzduchu - představuje taková jména jako Tom Hardy či Cillian Murphy, a připomíná úžasnou formou, jak doopravdy vypadá válka.

Video: Dunkerk

Válka o planetu opic

Legendární závěr příběhu o nekonečném boji mezi opicemi a lidmi patří rozhodně mezi nejpovedenější snímky, které nám zatím rok 2017 poskytl. Vizuálně vybroušený k dokonalosti, dějem překvapuje, jelikož vyvolává dojem, že se až skoro cíleně vyhýbá akčním scénám, kromě těch, kterým se již vyhnout nejde - boj o přežití druhu je totiž nevyhnutelný. Za vidění tento film rozhodně stojí, už jen kvůli naprosto špičkovým efektům.

Video: Válka o planetu opic
Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa