#FreshTag.cz


3 (+1) kouzelné kavárny à la Grandhotel Budapešť

23.1.2018Jana Krivenkaja

Film Grandhotel Budapešť vám asi připomínat nemusíme, co? Hit roku 2014, který nejdřív oslnil na Berlinale a vzápětí ovládl svým nenuceným šarmem celý svět, se právem řadí mezi nejlepší počiny režiséra-umělce Wese Andersona. Mnozí z nás si snímek oblíbili nejen díky prvotřídnímu hereckému obsazení či hláškám, které jsou už dnes vnímány jako kultovní, ale hlavně díky kouzelné atmosféře grandiózního hotelu.

Face Tweet Seznam

Pastelové odstíny, v hlavní roli barva století - millenial pink - a “módní” textury jako semiš a mramor sehrály svoji podstatnou roli i při určování trendů nadcházejících let. Jako houby po dešti začaly vznikat kavárničky, které bujnou fantazii Wese Andersona imitovaly ve svých interiérech. Pár takových jsme našli i v Praze.

Espresso bar Sólista

Kávový bar na pražské Letné existuje teprve přes rok, už se ale těší permanentní oblibě kávových znalců a místních hipsterů. V létě si tu vychutnáte řízný espresso tonik, v zimě si zmlsnete na exkluzivních batch brew. Pro nás je tato kavárna kvintesencí stylu a šarmu Gradhotelu Budapešť především díky prvkům z poloviny století (ach ta hezká zaoblená mašina na espresso, ach ta tabule!), pastelovým barvám převládajícím v jinak minimalistickém interiéru a… (to nejlepší na konec) podsvícení v millenial pink barvě!

Růžová a módní mint green v interiéru Espresso baru Sólista hrají primRůžová a módní mint green v interiéru Espresso baru Sólista hrají prim (zdroj: Facebook)

Cukrárna Myšák

Po tom, co Myšák přešel pod síť Ambiente, dezerty se tu sice značně zdražily, o to větší důraz ale začal být kladen na komplexní gastronomický požitek. Stoly imitující mramor, bělostný porcelán (hm, asi keramika, ale budiž, na dojmu to neubírá) a vyškolený personál, který vás přenese do času pověstné první republiky. Dopřejte si tu snídani – dlouho si na ni budete vzpomínat: na stříbrném tácku podávané džemy, másla a čerstvý chléb upečený v pekárně Esky navodí pocit lobby luxusního Grandhotelu Budapešť. Naštěstí, jak to v síti Ambiente bývá zvykem, Myšák lahodí nejen oku, ale i chuťovým buňkám.

V Myšáku se vám dostane královského zacházeníV Myšáku se vám dostane královského zacházení

Espresso Caffé

Pidi kavárnička s takto všeříkajícím názvem vás k posezení neláká - spíš ostentativně nabízí “coffee to go”. Příběh tohoto podniku se začal psát v roce 2015 na rohu Pstrossovy a Vojtěšské, před pár měsíci se otevřela “mladší sestra” v Žitné ulici, jež je strategickým bodem na cestě mezi I.P. Pavlova a Václavákem. Takže ať už potřebujete kafe na cestu či jen se zastavíte na rychlé espresso, uvítá vás kavárna, v níž je hlavní barvou fotogenická pastelová “mint green”. Pochutnat si tu můžete na speciálně pro Espresso Caffé připravené italské směsi arabiky a robusty lehce nasládlé chutě a kakaové plnosti. Sendviče a limonády jsou jen příjemným dodatkem. 

V Espresso Caffé nás opět vítá mint green a kelímky s fotogenickými potiskyV Espresso Caffé nás opět vítá mint green a kelímky s fotogenickými potisky (zdroj: Facebook)

Nanan

Tuto cukrárno-kavárnu najdete u našich polských sousedů: naštěstí do Wroclawi je to z Prahy co by kamenem dohodil. :) Nanan jsme ale zkrátka nemohli vynechat: je totiž největším adeptem na pozici dvojníka Grandhotelu Budapešť. Už pouhých pár měsíců po otevření bodovala tato útulná (a pozor – nevelká, ale permanentně plná!) cukrárna na sociálních sítích, čímž si vydobyla popularitu i mezi zahraničními blogery.

Není se čemu divit, že o polské Wroclawi nyní vědí i za oceánem: kavárna není jen nejfotogeničtějším podnikem ve střední a východní Evropě (stačí se podívat na její instagram - sedačky z růžového semiše či mramorové stolky si přímo říkají o insta-zátiší), ale i skutečnou továrnou na zázraky. Každý místní dortík je menší umělecký počin (podobně jako v cukrářství Agathy z Grandhotelu Budapešť) - o inovativních příchutích ani nemluvě, největší problém budete mít totiž s výběrem! My se ale máme, že je Wroclaw tak blízko!

Millenial pink, semiš a božské zákusky - co víc si přát?Millenial pink, semiš a božské zákusky - co víc si přát? (zdroj: Facebook)
Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa