#FreshTag.cz


5 bezplatných mobilních aplikací na úpravu fotografií

zdroj foto: www.pixbay.com

16.1.2018Štěpán Sochor

V době sociálních sítí je zapotřebí vedle Facebooku nebo Instagramu vlastnit ještě minimálně jednu appku na úpravu fotek. V dnešním světě chce totiž každý vypadat na svém online profilu co nejlépe. Pro ty, kteří se neuspokojí s předpřipravenými filtry na Instagramu, zde máme výběr pěti aplikací pro úpravu fotek, jež jsou zdarma ke stažení.

Face Tweet Seznam

1) VSCO

Pravděpodobně nejznámější aplikace na úpravu fotek. VSCO není pouze editorem, ale zároveň sociální sítí, kde mohou uživatelé sdílet své fotografie podobně jako například na Instagramu. Aplikace nabízí několik předpřipravených filtrů. Základní balíček je zdarma, pokud však zatoužíte po jeho rozšíření, jednotlivé kategorie si můžete dokupovat, nebo máte možnost přejít na placenou verzi VSCO X, která vám poskytne všechny prémiové balíčky naráz. Kromě filtrů nabízí VSCO také základní úpravy jako je například manipulace s kontrastem, jasem, teplotou barev apod. 

Upravovat fotky s VSCO není nijak složitá záležitostUpravovat fotky s VSCO není nijak složitá záležitost

2) Snapseed

Pro náročnější uživatele je tu aplikace Snapseed od společnosti Nik Software, která byla později odkoupena Googlem. Kromě základního výběru filtrů a klasických nástrojů na úpravu (například jasu či kontrastu) nabízí poněkud pokročilejší možnosti, jako je například rozostření obrazu či odstranění nečistot a ještě mnohem více. Snapseed je vhodný pro uživatele, již se nespokojí pouze s paletou předpřipravených filtrů, ale raději si upravují fotky po svém. Aplikace je kompletně zdarma a neobsahuje žádné placené služby.

Pokud toužíte po detailnějších úpravách, Snapseed je správnou volbouPokud toužíte po detailnějších úpravách, Snapseed je správnou volbou

3) Pixlr

Aplikce Pixlr nabízí podobné možnosti jako výše zmiňovaný Snapseed. Disponuje však funkcí, kterou žádná z ostatních čtyř aplikací nenabízí. Jednoduše řečeno si můžete vytvořit fotografii, která bude až na jednu barvu celá černobílá. Pokud si tedy přejete barevně zvýraznit pouze jednu část fotografie a zbytek ponechat v černobílém kabátu, pravděpodobně jste narazili na svého favorita. Stejně tak možná uvítáte nástroj pro odstranění červených očí. Aplikace Pixlr se vám v telefonu určitě neztratí.

Zvolte si jednu barvu a zbytek ponechte ve světě černé a bíléZvolte si jednu barvu a zbytek ponechte ve světě černé a bílé

4) RNI films

Toužíte po tom, aby vaše fotografie získaly analogový nádech? Potom jste na správném místě. Mimo nástroje jako je úprava teploty barev, kontrastu, jasu, či přidání šumu, se tato aplikace může pyšnit pěti skupinami filtrů (vintage, negative, slide, instant, black and white). V každé skupině máte k dispozici několik druhů a každý filtr je pojmenovaný podle konkrétních výrobců filmů. Pokud byste měli zájem vaši paletu filtrů rozšířit, dokoupení balíčku vás u každé z kategorií vyjde na něco málo přes sto korun. Není to však potřeba, velice dobře si totiž vystačíte i se základní verzí. 

RNI Films vdechne vašim fotografiím atmosféru analoguRNI Films vdechne vašim fotografiím atmosféru analogu

5) 1967

V jednoduchosti je krása. I tak se dá popsat aplikace 1967. Nabízí totiž variaci vintage filtrů a jednoduché rozhraní, které po chvíli zvládne ovládat každý. Přejetím prstu zleva doprava měníte filtry a přejetím zespod nahoru zase intenzitu daného filtru. 1967 vám nabízí jednoduchou a rychlou cestu, jak během několika minut upravit svoje fotky. Na rozdíl od ostatních aplikací nenabízí možnost hlubších úprav. Naopak sází na to, aby bylo pro uživatele ovládání co nejjednodušší a samotná úprava fotky zabrala co nejkratší dobu. Základní výbava vám bude pravděpodobně stačit, avšak máte možnost odemknout si několik dalších placených filtrů, které vás vyjdou v přepočtu asi na dvacet korun. 

Jednoduchost je určitě hlavní předností aplikace 1967Jednoduchost je určitě hlavní předností aplikace 1967

Používáte některou z výše zmiňovaných aplikací, nebo byste nám doporučili jinou? Nezapomeňte nám napsat do komentářů. Pokud jste si vybrali z našeho seznamu, neváhejte a běžte rozzářit svůj Instagram!

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa