#FreshTag.cz


7 komiksových filmů roku 2018 – 2. část: Ant-Man a Wasp, Venom, Aquaman a X-Men

zdroj foto: c.pxhere.com

21.2.2018Jan Marek

Je to již týden, co Black Panther brázdí světová kina a sbírá chválu, kde se dá. Jen pár dní před jeho premiérou stihl komiksové fandy s novou ukázkou Meet Cable dostatečně navnadit i Deadpool. Pár dní nazpět pak Disney Channel vypustil Special Look traileru na Infinity War obohacený o Thorův mocný řev. Tím vnímáme náš předchozí díl jako dostatečně aktualizovaný a přichází čas na druhou část - přece jen je to již více jak týden, co nám a většině komiksáků Venom pořádně zvedl mandle, tak si to pojďme shrnout.

Face Tweet Seznam

Ant-Man a Wasp (5. července) - Evangeline Lily se splnila rovnou dvě přání

Mravenčí muž, měnící svojí velikost již nejenom pouze do své drobné maličkosti, ale i do své obří velikosti, se vrací a po boku mu tentokrát kromě bratrů zlodějů ve zbrani stane také komiksová partnerka Wasp, kterou si střihne herečka Evangeline Lily. Její postavu Hope van Dyne jsme mohli sledovat již v prvním díle, ve kterém projevila toužebné přání obléct matčin oblek a bojovat se zločinem jako ona. Doktor Hank Pym s tváří Michaela Douglase byl tehdy ještě proti, něco ale změnilo jeho názor - že by návrat milované ženy a původní Wasp?

Zde nás nedávno potkala jedna příjemná novinka ještě příjemnější pro herečku Evangeline Lily. Ona a Michael Douglas měli každý své přání k tomu, kdo by měl zosobnit postavu Janet van Dyne, tedy matky Hope a manželky Hanka. Cathrine Zeta-Jones nakonec ustoupila před Catwoman z Batman se vrací, Michelle Pfeiffer, kterou si přála právě Evangeline a která nakonec možná oblékne původní kostým Wasp. I síla padouchů totiž bude v pokračování Ant-Mana dvojí… hrdina a hrdinka (jejíž jméno se poprvé v historii Marvelu přímo objevilo v názvu filmu) budou čelit dvojici Ghost (Hannah John-Kamen) a Sonny Burch (Walton Goggins). U režie snímku zůstává po úspěchu prvního filmu Peyton Reed.

Video: Na ukázku se můžete podívat zde. Jaké podle vás bude pokračování s Wasp?

Venom (4. října): Ukázka, která si vysloužila “hejt” napříč internetem

Studio Sony Pictures loni poměrně překvapilo, když z ničeho nic oznámilo, že již pracuje na produkci filmu a do hlavní role Venoma obsadí Toma Hardyho. Novinka přišla dva měsíce předtím, než studio společně s Marvelem pustilo do kin Spider-Mana, což samozřejmě rozproudilo debaty, které by se beztak odehrály tak či onak - objeví se Tom Holland jako pavoučí muž vedle Toma Hardyho jako Eddieho Brocka nakaženého mimozemským parazitem obdobných schopností?

Explicitně to zatím nikdo nevyvrátil, takže se k tomu nejrůznější média a samozřejmě fandové neustále vracejí… v posledním týdnu se ale internet spíše utápěl v negativních, až výsměšných reakcích, které si vysloužila první ukázku filmu, jako například: “Měli bychom dát Venoma do traileru na Venoma? - Dali snad do traileru na Jurský svět dinosaury? - Jo, jakože asi úplně všechny…” Nevěšme ale hlavy, on určitě přijde. Zatím se spokojme s tím, že režisér Zombielandu Ruben Fleischer hodlá ctít komiksovou předlohu, tudíž se podíváme do Brockova, tedy Venomova rodného San Francisca, kde je i jeho ex-manželka Anne (Michelle Williams), která pracuje v nemocnici, již Eddie navštěvuje často a asi nadále i bude. Pravděpodobně totiž bude trpět rakovinou, ale to změní pád meteoritu s neznámým mimozemským symbiontem, který mu přivodí nejednu agresivní stránku charakteru a superschopnost navíc… Stejně si myslíme, že se tam Spider-Man alespoň krátce mihne.

Video: Ukázka na Venoma bez Venoma, i tak... ne, bohužel, k tomu nebudeme dodávat nic.

X-Men: Dark Phoenix (1. listopadu): Revoluční dílo v postprodukci

Mutantí parta z Foxu - Deadpoola do toho tak úplně nepočítáme - nemohla ani letos zahálet ve svém pravidelném zásobování filmy s novým, mladším hereckým obsazením, tím spíše když je nabídka superhrdinských snímků tak vypjatá a každý se snaží urvat si co nejvíce pozornosti (Marvel, Sony, DC, Fox). Tentokrát se ovšem herecké party zahrnující v hlavních rolích Sophie Turner (Jean Grey alias Phoenix), Jennifer Lawrence (Raven alias Mystique), Jamese McAvoye (Charles Xavier alias Profesor X), Michaela Fassbendera (Eric Lehnsherr alis Magneto) a dalších nechopí v sérii už tolik zaběhnutý Bryan Singer, ale jeho kolega z produkce Simon Kinberg, který bude režisérské opratě držet v rukou poprvé.

Zkušenosti se scénářem má však bohaté - nasnadě je ovšem otázka, jestli i tolik úspěšné, Poslední vzdor je totiž také jeho dítě. Nicméně se vedle něj sluní i Dny budoucí minulosti, Apokalypsa a Lucasfilm mu svěří scénář svého filmu o Obi-Wanu Kenobim. Takže pokud herečka Sophie Turner řekla, že Dark Phoenix bude na poli komiksových filmů o X-Menech revolučním obratem, není zatím tolik těžké tomu věřit. Kinberg do světa mutantů navíc přivede mimozemskou rasu a její tajemnou zástupkyni Smith, která bude měnit podobu, ale nejčastěji jí bude svou tvář propůjčovat Jessica Chastain. Jak bude do příběhu vsazená, to zatím nikdo neví, ale atmosféru nejspíš rozdmýchá dost, jelikož na scénu bude muset přijít i otec Jean, doktor John Grey, kterého si zahraje Scott Shepherd.

Video: Rozhodně nás čeká vrchol expanze superschopností v komiksových filmech... nebo znáte někoho mocnějšího?

Aquaman (20. prosinec): Zvládne Wan udržet DC nad vodou?

Poslední komiksový film tohoto roku na svých bedrech zároveň nese tu největší váhu zodpovědnosti. Vypadá to totiž, že studio Warner Bros. nad DC ve společné produkci superhrdinských filmů již skoro i zlomilo hůl. Magazín Forbes totiž koncem ledna napsal, že Aquaman zatím vypadá jako nejméně důležitý film studia z celého tohoto roku - mezi sérií jeho ukázek vypuštěných kolem amerických národních fotbalových utkání v té době totiž nedostal ani jednu. Po nepříliš valném úspěchu Ligy spravedlnosti loni v listopadu se ani nedivíme, a o Sebevražedném oddílu nebo Batman vs Superman raději ani nemluvě.

Spásu by mohl DC nalézt jedině v sólových filmech, alespoň to tak vypadá po úspěchu Wonder Woman s Gal Gadot. Hrdinka, která ve společných filmech zase tolik oblíbenosti nepobrala, vyšvihla až ve vlastním příběhovém debutu, a to podle nás dává Aquamanovi šanci. V Lize spravedlnosti ho tvůrci odsunuli stranou, jak jen to šlo, herec Jason Momoa tak mimo drsnou fazónu a pár snaživých vtipů ani nedostal příliš prostoru. Reputaci si nyní může napravit pod režisérským vedením Jamese Wana, který má za sebou úspěšné hororové série Insidious a V zajetí démonů, ale i sedmý díl akční značky Rychle a Zběsile… Aquamana se pod svojí taktovkou rozhodl trošku předělat. Vedle herečky Amber Head jako princezny Mery se objeví i její otec, král Nereus s tváří Dolpha Lundgrena a její matka, královna Atlanna s tváří Nicole Kidman. Padoucha ztvární Patrick Wilson, který si zahraje nevlastního bratra Arthura Curryho, Orma neboli Ocean Mastera.

Video: Víc důležitých scén kromě boje se Supermanem snad ani neměl... a ani tam hrdinu moc nepředvedli

Na jaký z filmů se těšíte nejvíc a proč zrovna na ten?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa