#FreshTag.cz


7 komiksových filmů roku 2018 – 1. část: Black Panther, Avengers a Deadpool 2

zdroj foto: www.youtube.com

14.1.2018Jan Marek

Vzhledem k tomu, které filmy dnes trhají rekordy sledovanosti, ať už jde o jejich pouhé ukázky na Youtube, nebo potom přímo i premiéry v kinech a s nimi spjaté tučné výdělky všude ve světě, můžeme říct, že žánr komiksových filmů táhne nejvíc. Proto jsme se rozhodli udělat výhled toho, co všechno nás letos čeká - žebříčky nejvýdělečnějších pecek vůbec se dost možná ještě otřesou. 

Face Tweet Seznam

Black Panther (15. únor): „Zatím největší trhák,“ říkají rychle vybílené předprodeje lístků  

Již před dvěma lety nám film rozdělující komiksové hrdiny od Marvelu na dva tábory, Kapitán Amerika: Občanská válka, představil pár nových postav, které jsme na plátnech dosud neviděli anebo viděli, ale s jinou tváří v novém provedení. Takhle se nám vedle třetího rebootu Spider-Mana s tváří Toma Hollanda objevil i Black Panther s tváří jednačtyřicetiletého Chadwicka Bosemana a stejně jako u pavoučího muže (nebo spíš chlapce) také u něj začalo filmové studio vzápětí řešit, komu do rukou svěřit jeho vlastní film a kdy s ním přijít do kin. 

Video: Už jenom ta ukázka vypadá a zní jako úplně jinačí šálek kávy

Proč by mělo jít o nejpoutavější film od Marvelu?

Režisérskou židli nakonec dostal Ryan Coogler, který má za sebou boxerský snímek Creed. Zrovna tak i on tvrdí, že nás začátkem tohoto roku čeká nejpoutavější snímek Marvelu vůbec. V komiksech je totiž Black Panther vůbec první hrdina černé pleti, který se všem dostal pod kůži s obdobným úspěchem jako kterýkoliv jiný před ním. Coogler navíc celých 90% hereckého obsazení postavil na afroamerických hercích. 

Některé postavy alespoň trochu známe - Andy Serkis jako Klaw (překupník, mj. s vibraniem), jiné jsou nové - Michael B. JordanNěkteré postavy alespoň trochu známe - Andy Serkis jako Klaw (překupník, mj. s vibraniem), jiné jsou nové - Michael B. Jordan (zdroj: www.youtube.com)

Nové tváře a konfliktní děj připravující půdu největšímu konfliktu vůbec

Těšit se můžeme například na oscarovou Lupitu Nyong’o, kterou uvidíme i v dalších Star Wars nebo nových Charlieho andílcích. Zahraje si T’Challovu blízkou přítelkyni Nakiu, zato jeho rivala Erika Killmongera ztvární Michael B. Jordan, který měl právě hlavní roli v režisérově předchozím snímku. Trio ústředních postav se ocitne těsně po událostech Občanské války – Black Panther se vrací do rodné Wakandy, kterou zmítá konflikt. Na krále čeká odhalení dosud utajovaného technologického pokroku země zbytku světa, a v závěsu také stíny minulosti. Ukázat se má i poslední Kámen nekonečna a zbývající střípky příběhu uvádějicí Infinity War. 

Oscarová Lupita Nyong’o jako Pantherova přítelkyně Nakia Oscarová Lupita Nyong’o jako Pantherova přítelkyně Nakia (zdroj: Lupitu Nyong’o)

Avengers: Infinity War (26. duben): Týmové fotky, dort plný fanouškovských teorií 

Vyčerpávajících pár odstavců k Black Pantherovi v závěru poslouží i jako úvodník pro druhý ze tří komiksových filmů od Marvelu, které nás letos všechny čekají. Tentokrát jde ale o doposud největší milník celého tohoto univerza hrdinů, na němž filmové studio pracovalo dlouhých deset let. Z dílčích filmů jednotlivých postav se nakonec stali Avengers, kteří se ale rozpadli. V průběhu se přidali Strážci galaxie a samostatně fungující postavy jako Ant-Man, Doktor Strange, Spider-Man nebo Black Panther, a to jsme v akci ještě neviděli Wasp. 

Video: Ukázka, která trhla rekord sledovanosti

Kameny nekonečna, několik padouchů... samotná Smrt?

Všichni existující hrdinové se musí sjednotit, protože příběhová linka Kamenů nekonečna vrcholí, přichází ultimátní moc schopná roztrhat Zemi, ale i celý vesmír vedví a král všech padouchů Thanos se CGI tváří Joshe Brolina, kterému po boku ohýbá koleno starý dobrý Loki a v zádech čeká skupinka vybraných – Black Order. Ti mají svému „otci“ pomoci získat zbylé Kameny nekonečna a zničit odpor, který je právě na Zemi nejsilnější. Pak ovládne vše a třeba i získá svojí vysněnou milenku Smrt. 

Seznamte se, Josh Brolin jako Thanos Seznamte se, Josh Brolin jako Thanos (zdroj: www.youtube.com)

Nejlepší kamery, nejtajemnější dort

Megafilm dostali na starost bratři Joe a Anthony Russoovi, kteří pro nás vytvořili úžasného Kapitána Ameriku: Návrat prvního Avengera a Občanskou válku. Právě oni už také stihli inkasovat pokoření rekordu sledovanosti první ukázky – aby ne, celý film natáčeli na zbrusu nové kamery od IMAX, takže záběry nemohly být jiné než nejlepší. Teď konečně zabalili veškeré natáčecí práce kolem Infinity War, k tomu pro celý štáb objednali dort, kolem kterého začali instantně vířit desítky teorií, a servírovali zbrusu nové týmové fotky. My se jenom těšíme, až se pustí i do druhé části velkolepých Avengers, která zatím nemá oficiální název.

Deadpool 2 (17. květen): Premiéra se posouvá, kdy bude pořádná ukázka?

Jak už je nám zvykem u předního protagonisty nezvykle brutální, sprosté, ale vtipné řežby, jakou Deadpool je, totiž Ryana Reynoldse, rád se v ukázkách angažuje svým vlastním, osobitým způsobem a marketingová kampaň mu v tom vychází vstříc… upoutávky nicméně až nepříjemně moc natahuje, takže jsou až do poslední chvíle takřka nicneříkající. Nebylo divu, že první teaser vyšel při premiéře Logana – antihrdina si z něj ve svém úvodním filmů nejedenou udělal vcelku dobrou srandu, a je to X-Men. 

Video: První ukázka s neúspěšnou záchranou okrádaného starého muže

Deadpool vlastně konečně může potkat Avengers!

Druhý teaser zase vyšel pouhých pár nenápadných dní před premiérou Ligy spravedlnosti od konkurenční DC – nezapomínejme, Deadpool je komiksová postava a je původem od Marvelu, i když práva vlastní Fox. Nicméně ten před nedávnem stejně koupil Disney, který tak nyní vlastní obě filmová studia, takže se těšíme na budoucí propojení! Abychom se ale vrátili k upoutávkám, ani z druhého teaseru jsme se opět moc nedověděli… neviděli jsme pořádně ani Cablea! Jenom jeho ruku.

Video: Klasický Reynolds a marketing Deadpoola - minuta a půl výstupu Deadpoola a až pak sestřih záběrů

Cable a Domino - kdo je kdo, kdo koho hraje... hrdinové nebo padouši?

Ale napůl kybernetický syn Scotta Summerse alá Cyclopse, který se přicestoval z budoucnosti, v prozatím bezejmenném pokračování Deadpoola bude! Zahraniční weby a fandové ho rádi častují označením „frenemy“, tedy spojením slov přítel i nepřítel, tak jsme na jejich vztah zvědaví.

Po dlouhých debatách a teoriích o tom, kdo ho bude hrát, se mezi jmény jako Pierce Brosnan nebo Brad Pitt konečně potvrzený vynořil Josh Brolin, a podle fotek za sebe můžeme říct, že Fox vybral dobře – i když nyní herec hraje v jednom komiksovém vesmíru dvě postavy zároveň. Na ženskou protagonistku Domino v podání Zazie Beets jsme zvědavější – jde totiž o mutantku měnící pravděpodobnost a náhodu. Na čí straně bude?

Zvláštní přesun premiéry

Zatím víme alespoň to, že odpovědi na tyto otázky dostaneme o něco dřív. Fox totiž v područí Disneyho dělá úpravy v plánování svých projektů, takže Deadpool 2 se z 1. července přesouvá na 18. května – čímž se ho dočkáme už tři týdny po Infinity War… a jenom týden před premiérou Solo: A Star Wars Story. O co Disneymu probůh jde? Zatím to vypadá, že chtějí světová kina vyždímat do poslední koruny... I o této změně informoval Ryan Reynolds přednostně sám na svém Twitteru, a jak jinak než v kůži svého protagonisty.

Příště na vás bude čekat…

Kvůli obsáhlosti informací o jednotlivých filmech jsme se rozhodli, že ty pozdější necháme logicky na později, až toho budeme vědět zase o něco víc, až budeme o něco blíže. Těšit se můžete na další Marvel, ale i Fox a DC filmy jako Ant-Man a Wasp, Venom, Aquaman a X-Men: Dark Phoenix

Co vás zaujalo nejvíc, na co se těšíte a co třeba víte navíc? 

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa