#FreshTag.cz


7 šokujících tajemství Adolfa Hitlera: Měl české předky a přežil svou smrt?

zdroj foto: www.abc.net.au

1.11.2017Petr Koutský

Nacistický diktátor se stal jednou z nechvalně známých celebrit 20. století. Vždyť o málokom bylo sepsáno tolik populárních knih a natočeno takové množství filmů. Přesto jeho život i smrt stále obklopuje NĚKOLIK ZÁHAD. Vybrali jsme pro vás SEDM nejzajímavějších!

Face Tweet Seznam

1. POCHÁZELI JEHO PŘÍBUZNÍ Z ČECH?

Již několik měsíců po osvobození Československa od německé okupace – 20. prosince 1945, vyšel v pražských novinách Naše svoboda článek s kontroverzním titulkem: „Hitlerové na českém jihu!“. Jeho text uváděl, že v pohraniční obci Pohoří na Šumavě, žijí tři rodiny s příjmením Hitler, které jsou prý blízkými příbuznými bývalého německého kancléře a vraha miliónů Evropanů.

Jenže článek nebyl zcela přesný. V Pohoří po 2. světové válce vskutku žili nositelé podobného příjmení – Hietler, kteří se však ani během největšího rozmachu nacistické moci k této organizaci rozhodně nadšeně nehlásili. Také jejich příbuzenství s Adolfem Hitlerem zůstává velmi sporné a neprokázané. Jenže…

2. PODIVNÉ SOUVISLOSTI

Faktem je, že Adolfa Hitlera mnozí v Německu hanlivě nazývali „českým kaprálem“. Byla to jednak narážka na jeho nízkou vojenskou hodnost během první světové války a údajně i na jeho český původ. Šlo jen o mýtus? Malý „Dolfi“ se sice narodil v rakouském Braunau am Inn – poměrně daleko od Čech. Ale jeho rodina pocházela z oblasti Dolních Rakous okolo vesničky Spital, nedaleko Weitry. Tam se narodila jak Adolfova matka Klara Pölzl, ale Ze Spitalu a okolí pocházeli i její rodiče a rodiče Hitlerova otce.

Odtud to k české hranici není vůbec daleko! Může to být jen náhoda? Příjmení Hitler, Hietler, Hiedler, Hüttler, Hutler, Huetter, nebo Hüettler se totiž občas objevuje v rakousko-českém pomezí dosud. Jedná se o kosmetickou úpravu jednoho a téže (nechvalně slavného) příjmení. Jeho nositele najdete například v rakouském Stierbergu…

3. JEZDIL ZA TETOU NA ŠUMAVU?

Na naší straně hranice se v době Rakouska-Uherska „Hitlerovská“ příjmení vyskytovala okolo Lipna, nebo v Polné u Jihlavy. Že by zde tedy jakási spojitost s Adolfem Hitlerem byla? Vždyť jedním z prvních míst, kam se „vůdce“ po obsazení českého pohraničí na podzim 1938 podíval, byla jihočeská hora Kleť! Možná zde vzpomínal na známý kraj a návštěvy příbuzných v Čechách, přestože to většina historiků popírá!

Vždyť jeden z Hitlerových prapradědečků nesl podle matrik příjmení Mali (zřejmě původně Malý?). Také příjmení Hietler - i jeho upravené podoby - nepatřilo rozhodně mezi časté. Lze tedy předpokládat, že jejich nositelé byli mezi sebou (i když většinou vzdáleně) příbuzní! Je tedy možné, že malou kapku české krve Adolf Hitler nesl, přestože Čechy pohrdal?

4. TAJEMSTVÍ POSLEDNÍCH DNÍ

Přestože mnozí historikové tvrdí, že Hitlerovu smrt potvrdilo množství svědků, není to zcela přesný údaj. Přímo u smrti Adolfa Hitlera a jeho ženy neměl být přítomen nikdo z jeho blízkých přátel, ani členové SS, tvořící jeho ochranku. Mnoho z přímých účastníků jeho sebedestrukce – k níž údajné došlo 30. dubna 1945 - spáchala také sebevraždu ještě před skončením války.

Například Josef Goebbels s manželkou. Další pak „zmizeli“ – jako Hitlerův tajemník Martin Bormann, jehož tělo bylo prý později nalezeno na území Berlína. Zavraždil se i generál Hans Krebs, který informoval Sověty jako první o údajné diktátorově smrti. Takto skončila většina mocných mužů, majících co do činění s jeho skonem! Možná protože toho věděli až příliš mnoho?

5. OPRAVDU SE OTRÁVIL?

Zatímco část svědků mluvila o tom, že se Hitler pouze otrávil, podle jiných se měl střelit pistolí do spánku. Další pak tvrdili, že vložil zbraň do úst, a poté zmáčkl spoušť zbraně. Nakonec se názor většiny historiků ustálil na tom, že krutý „vůdce“ rozmáčkl v ústech kapsli s jedem a poté zmáčkl spoušť své zbraně.

Proč opět tolik měnících se verzí? Sovětská kontrarozvědka a tajná služba sice po válce vyslýchala většinu lidí, kteří měli 30. dubna 1945 dělat Hitlerovi společníky v berlínském bunkru, jenže jejich výpovědi obsahovaly množství nejasností a protichůdných tvrzení. Nakonec byl za konečný důkaz o totožnosti na povrchu velmi opálené (a tudíž neidentifikovatelné) mrtvoly, určen rentgenový snímek Hitlerova chrupu. Rozhodující byla výpověď asistentky Hitlerova zubaře Kathe Heussermannové – jinak kované nacistky, že jde právě o Hitlerovy ostatky. Šlo opravdu o onen pádný a nezvratný důkaz?

6. PATŘILO MRTVÉ TĚLO DVOJNÍKOVI?

Velmi rozporuplně mluvil o Adolfově smrti i sovětský diktátor Josif Stalin. Kromě toho, že nařídil sovětské tajné službě NKVD, aby pátrala po uprchlém Hitlerovy v Jižní Americe, sám také několikrát před zahraničními politiky prohlásil, že Hitler není mrtvý! Například během postupimské konference – konané v létě 1945, odpověděl Stalin americkému ministru zahraničních věcí J. Byrnesovy: „Není mrtvý. Utekl do Španělska nebo Argentiny.“

Šlo pouze o Stalinovu paranoiu nebo klamání politických rivalů? Proti verzi, že se jednalo pouze o promyšlené intriky, hovoří v tomto případě víc indicií. Mezi ně může patřit například nález jistého podivného mužského těla nedaleko Říšského kancléřství na počátku května 1945. To se velmi se podobalo Hitlerovi, ale většina historických knih o něm dnes již vůbec nepíše. Možná totiž šlo o jednoho z mrtvých Hitlerových dvojníků!

7. DOŽIL V JIŽNÍ AMERICE?

Také čerstvý válečný hrdina – sovětský maršál Žukov, po dlouhém pátrání v roce 1945 prohlásil: „Hitlerovo tělo jsme nenašli.“ Podobně promluvil stejného roku i tehdejší náčelník štábu generála Eisenhowera – Američan Bedell Smith, stejně jako v roce 1952 tehdejší prezident USA a bývalý důstojník Dwight Eisenhower: „Nepodařilo se nám získat jedinou hmatatelnou indicii ohledně Hitlerovy smrti.“ Tuto informaci měl potvrdit i ředitel FBI Edgar Hoover! Argentinský novinář Abel Basti vynesl před několika lety podivuhodné souvislosti.

Podle něj se totiž ukázalo, že údajná Hitlerova lebka, kterou mají mít v držení Rusové, ve skutečnosti patří čtyřicetileté ženě. Podle dalších svědectví i některých historiků měl Hitler dožít život v Jižní Americe a zemřít až v pokročilém věku. Útěk z obleženého Berlína do Jižní Ameriky a beztrestné dožití mu prý bylo umožněno výměnou za pokročilé německé technologie, nebo jiné tajné informace. Přestože jde o nepodloženou hypotézu, s posledními dny německého diktátora zřejmě nebylo vskutku cosi v pořádku…

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa