#FreshTag.cz


9.1.2018Iva Mališová

Pokud jde o cestování, nemusí to znamenat jen drahé hotely a mainstream lokality. V poslední době získává na oblibě tzv. lowcost. Cestování jen s malým zavazadlem a omezeným rozpočtem nemusí být jen sci-fi, pokud se podíváš na následující tipy.

Face Tweet Seznam

Levné letenky

První bod, který je ten nejdůležitější, je doprava. Při lowcost cestovaní se určitě vyplatí sledovat akční letenky. Pokud ti úplně nezáleží na tom, kam pojedeš, sleduj slevové stránky na internetu. Za pár stovek se dá dostat různě po Evropě!

Honzovy letenky vám pomůžou finančně poměrně dost ulehčit situaciHonzovy letenky vám pomůžou finančně poměrně dost ulehčit situaci (zdroj: Autorské foto )

Jak najít nejlevnější možné ubytování? Zkuste Couchsurfing nebo Airbnb

Když vyřešíš dopravu, přichází na řadu ubytování. Rozpočtu ulehčí Couchsurfing. Jedná se o platformu pro cestovatele, na které si vytvoříš účet, vyplníš profil, vyhledáš si cílovou zemi, a poté už jen stačí napsat pár hostitelům z dané země a je to! V případě Couchsurfigu je důležité napsat hostitelům s časovým předstihem, z vlastní zkušenosti tak 3 týdny až měsíc před cestou. 

Pro cestovatele ideální - Appka přímo do telefonu!Pro cestovatele ideální - Appka přímo do telefonu! (zdroj: Autorské foto)

Pokud tě ale nebaví čekat na odpovědi a chceš mít jistotu ubytování hned, můžeš se poohlédnout na Airbnb. Když si s hledáním vyhraješ, určitě najdeš dobré ubytování za rozumnou cenu. 

Netahej s sebou zbytečnosti

Zbývá pár dní do odletu? Sbal si to nejnutnější! Nám se třeba nezamlouvají velké kufry, špatně se s nimi manipuluje, a hlavně je ani nepotřebuješ. Kvalitně se dá zabalit i do batůžku, odpovídajícího příručnímu zavazadlu nejznámějšího nízkonákladového leteckého dopravce Ryanair. Při balení hlavně PŘEMÝŠLEJ. Využiji to? Při cestování rozhodně vítězí praktičnost.

Vystačíš i s baťůžkem!Vystačíš i s baťůžkem! (zdroj: static.pexels.com)

Nestyď se 

Taky dost záleží na tom, jestli se rozhodneš jet sám nebo ne. S kamarády je cestování určitě snazší, ale pokud se rozhodneš nechat kamarády doma, také stres by měl zůstat v ČR. Na cestách potkáš spoustu zajímavých lidí, se kterými bude stát za to prohodit pár slov. Pokud se stydíš komunikovat v cizím jazyce, nemusíš, každý nějak začínal a příště to určitě půjde lépe. Většinou se setkáš se vřelým přijetím a za gramatiku ti nikdo hlavu neutrhne.

Můžeš se dostat na úžasná a krásná místa a bydlet "po jejich"Můžeš se dostat na úžasná a krásná místa a bydlet "po jejich" (zdroj: @tamarapavlech)

Najdi si kamarády

Není nad to si vytvořit mezinárodní kamarádské vazby. Zrovna tak se pak zdokonalíš v cizích jazycích, poznáš daleko detailněji kulturu a zvyky daného státu, více „zapadneš“ mezi domorodce. Jestli uvažuješ o letní brigádě v zahraničí, je dost možné, že potkáš mnoho lidí z různých končin, kteří tě rádi pozvou do své země, a o další výlety máš postaráno!

Potkáš spoustu zajímavých lidí... přátelPotkáš spoustu zajímavých lidí... přátel (zdroj: upload.wikimedia.org)

Poznávej

Udělej si seznam věcí, které chceš vidět, ochutnat, zažít. Vždycky je lepší si všechny aktivity sepsat, protože pak na žádnou z nich nezapomeneš. Nezajímají tě klasická turistická místa nebo jsi už v cílové destinaci jednou byl a chceš ji poznat trochu jinak? Vyhledej si na internetu „mapu pro mladé“ nebo zajdi do infopointu, kde si ji můžeš pořídit. Na takových mapách většinou nalezneš dobré kavárny, restaurace, art a vintage shopy, galerie, ale i parky a jiné. 

Někde to bude připomínat domov, ale přitom to bude jinéNěkde to bude připomínat domov, ale přitom to bude jiné (zdroj: cdn.pixabay.com)

Užívej okamžiku

Na lowcost tripu pravděpodobně zažiješ spoustu výjimečných chvílí, na které budeš vzpomínat ještě hodně dlouho. Aby vzpomínky byly co nejlepší, nenech se rozhodit maličkostmi a nepropadej černým myšlenkám. Z vlastní zkušenosti víme, že na cestách je možné opravdu všechno. Nicméně, každý problém má své řešení, proto se snaž zachovat chladnou hlavu a úsměv na tváři.

Zdar výletu!

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa