#FreshTag.cz


9 věcí, které určitě znáte, pokud máte spolubydlící

zdroj foto: picjumbo.com

15.1.2018Káťa Kočí

Spolubydlení je skvělý a mnohými oblíbený způsob, jak se postavit na vlastní nohy, aniž byste od samého začátku “dospělého” života museli platit bláznivé částky za pronájem celého bytu. Je to však také dobrodružství, protože nikdy nevíte, do čeho jdete, a je jedno, jestli se se spolubydlícími nově seznamujete až na bytě, či jestli se sestěhováváte s dlouholetými přáteli. Při společném bydlení vás vždy čekají nějaká překvapení.

Face Tweet Seznam

Samozřejmě jsou tu tací, co mají se spolubydlením jen a pouze pozitivní zkušenosti a díky sdílení bytu si našli skvělé přátele na zbytek života. O těch ale dnes řeč nebude. Níže popsaného spolubydlícího asi všichni známe, ať už vlastní zkušenosti, nebo jen z vyprávění. On je totiž takový "spolubydla" asi v každém z nás, nebo minimálně v každém kromě nás, že… Tak co? Poznáváte se? Nebo někoho ze svého okolí?

1) Spolubydlící je nastavený přesně opačně, než jak fungujete vy. Ať už co se spánkového režimu týče, nebo představy o tom, jak vypadá “uklizeno”, spolubydlící je vždy přesně na druhé straně spektra. To se přece ví - protiklady se přitahují. A vy si jen kladete otázku, kterou byste od sebe nikdy nečekali: “Jsem jediný, kdo doma prošel nějakou výchovou a slyšel někdy slovo ohleduplnost?"

2) Na počátku spolubydlení jste rádi, že ten, s kým se sestěhováváte, o sobě - stejně jako vy - tvrdí, že je spíš tišší typ, co se hodně učí nebo hodně pracuje a rozhodně (v žádném případě!) není žádný kalič. Nestačíte se pak divit, když se nějakou zvláštní náhodou zrovna u vás na bytě pořádá největší mejdan v republice, který trvá několik dní a není, kam se před ním schovat.

Video: Leonard poprvé potkává Sheldona - ne úplně typický, ale o to slavnější vztah dvou spolubydlících

3) Spolubydlící má své vlastní nádobí. Z nějakého důvodu má ale radši to vaše, takže když si chcete něco uvařit, najdete svou pánev obsazenou spolubydlovým jídlem a nebo svůj oblíbený hrníček u spolubydlícího pod postelí. Ale to jde chápat, nemohl si ten smradlavý týden starý nevypitý čaj nalít do ničeho jiného, že.

4) Častěji než spolubydlícího samotného potkáváte v koupelně jeho chlupy, vlasy či vousy (v závislosti na pohlaví).

5) To často bývá taky jediným důkazem toho, že spolubydlící stále žije - když nepočítáme zuřivé klikání, mlácení do klávesnice a občasné nadávky do herních sluchátek, zaslechnuté přes dveře pokoje s věčně zataženými závěsy.

Život ve spolubydlení je plný pravidel, která často nedodržují ani jejich autořiŽivot ve spolubydlení je plný pravidel, která často nedodržují ani jejich autoři

6) Spolubydlící obecně rádi hrají hry. Zejména pak hru na překážkovou dráhu, která funguje tak, že se nesmíte zabít o cizí boty, které jsou všude kolem nevyužitého poloprázdného botníku.

7) Spolubydlící si také hodně často vodí návštěvy. Tyto návštěvy pak slýcháte přes zeď, když se vám to nejméně hodí (hlavně v noci), a nechcete ani vědět, co se ve vedlejším pokoji děje. Bohužel to však víte.

Video: Typy spolubydlících - máte někoho z nich doma?

8) Jste-li sami a máte z toho, co slýcháte z vedlejších pokojů, nervy na pochodu, nic si z toho nedělejte a dejte si třeba na uklidnění čokoládu či zmrzlinu. Nebo vlastně nic, spolubydlící vám ji “omylem” snědl (a nejspíš se k tomu hrdě přiznal a slíbil, že vám to při nejbližší příležitosti dokoupí. Což bylo také naposledy, co jste o svých dobrotách slyšeli.)

9) Spolubydlící je v podstatě člověk, kterého byste nejradši nějak zneškodnili a zakopali ho pod záhonek ve vnitrobloku, bohužel to však nemůžete udělat, protože potřebujete, aby platil svou část nájmu… a tak ho jen tolerujete a občas mu nějakou tu škodolibost oplatíte.

A co vy, máte se spolubydlením podobné zkušenosti? Podělte se o své zážitky.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa