#FreshTag.cz


Tváří v tvář zemi aneb mrtvolně působivé anti-selfies

zdroj foto: www.facebook.com

6.1.2018Tamara Zubac

Přestože jsou selfies relativně novým společenským fenoménem, pravděpodobně je není třeba představovat. Milované i nenáviděné pořizování portrétů sebe samých se po sociálních sítích šíří jako virus.

Face Tweet Seznam

Velké množství těchto uživatelů má tendenci fotit sebe-sama se svou drahou polovičkou, dobrým hamburgerem-obouručákem nebo třeba na nejvyšší budově světa - a zhruba stejné množství lidí má podobně obsesivní nutkání těmto narcisům vrazit pár facek a jejich selfie tyče jim zarazit vítekam.

Možná ale existuje jemnější způsob, jak bojovat s mainstreamem. O to se alespoň pokusila umělkyně Stephanie Leigh Rose svou fotosérií zvanou STEFDIES.

Její tvorba "anti-selfie" spočívá v tom, že si na známých i celkem obyčejných místech lehne obličejem k zemi. Její "mrtvola" tak rozbíjí celý prostor, a jak sama umělkyně tvrdí, "je snahou o navrácení ke kořenům fotografie - k zachycení okamžiku v čase a prostoru". A tak místo detailních záběrů škrobených úsměvů přední kamerou chytrého telefonu začaly vznikat fotografie obchodů, památek, přírodních scenérií i ulic s náhodnými kolemjdoucími, které spojovala jedna zvláštnost - totiž bezvládné ženské tělo na nich.

Stephanie tento projekt na internetu spustila již v roce 2014, její aktivita ale pokračuje dál  a opakovaně "umírá" na svém instagramovém i facebookovém profilu.

Smrt cukrem...

Mrtvolně dlouhé předvánoční fronty

I mrtvola má právo říct svůj názor

Stef umírá touhou vidět výstavu moderního umění

Cestou nahoru mnoho výletníků málem vypustilo duši

Popelčin smrtící pohled

A co vy a (anti)selfie?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa