#FreshTag.cz


Aplikace odměňuje studenty za to, že nepoužívají telefon

zdroj foto: pixbay.com

Když je čas na učení, každá drobnost dokáže studenty rozptýlit. Velmi často je to právě chytrý telefon, který málokdy dáváme z ruky a necháváme si ho v naší těsné blízkosti. A to i když na něm nic nutného dělat nepotřebujeme. Projíždění timeline Instagramu či Facebooku je pro nás lákavější, než si sednout a několik hodin se soustředit kvůli nadcházející zkoušce. Trojice studentů se tomu snaží zamezit svojí aplikací.

Face Tweet Seznam

Setkali se na kodaňské univerzitě a vytvořili spolu aplikaci Hold. Maths Mathisen, Florian Winder a Vinoth Vinaya si sami zažili, jaké to je nechat se rozptýlit během učení. Jejich cílem je donutit studenty, aby netrávili tolik času na svém smartphonu. K tomu se rozhodli využít systém odměn. Aplikace vás totiž odmění body za čas strávený bez telefonu. Co je však tou nejzajímavější částí celého systému je skutečnost, že tyto body lze vyměňovat za reálné věci. Ve Skandinávii má Hold již 120 000 uživatelů, nyní se dostává i do Velké Británie. 

Odložit telefon je kolikrát těžší, než se zdáOdložit telefon je kolikrát těžší, než se zdá (zdroj: pxhere.com)

Za každých 20 minut bez chytrého telefonu mezi sedmou ranní a jedenáctou večerní získává uživatel 10 bodů. Ty může poté vyměnit za některé z nabízeného zboží od společností jako je Caffe Nero, Vue cinemas nebo Amazon. Dvě kávy vás vyjdou na 300 bodů, které vyděláte deseti hodinami mimo dosah svého telefon. Popcorn v kině vás bude stát 60 bodů, což se rovná dvěma hodinám bez mobilu.

Tvůrci aplikace doufají, že budou díky ní lidé motivováni více k učení bez rozptýleníTvůrci aplikace doufají, že budou díky ní lidé motivováni více k učení bez rozptýlení (zdroj: pixbay.com)

„Jelikož jsme přišel s nápadem pro tuto aplikace během studia, vím jak složité je soustředit se během učení, když víte, že máte možnost někomu napsat, poslat snap, nebo hrát hry na svém telefonu,“ řekl Mathisen. „Ten fakt, že si aplikaci stáhla čtvrtina studentů v Norsku během tří měsíců po vydání, ukazuje, že jsou mladí lidé připraveni udělat změnu a odložit mobil stranou, dodává.

A co vy? Jste připraveni odložit svůj telefon a vrhnout se na učení?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa