#FreshTag.cz


Hitovky chytrých telefonů 2017? Apple vyhodnotil Appky, hry, hudbu, ale třeba i knihy

zdroj foto: pxhere.com

30.12.2017Jan Marek

Byli jste v posledním roce trendy, nebo jste se ze středního, mainstreamového standardu zvládli vychýlit? Apple poskytnul svoje roční grafy a žebříčky nejpopulárnějších aplikací, hudby, filmů, televizních show, ale i knížek a podcastů. Údaje vychází z firemních služeb a obchodů App Store, Apple Music, iTunes, iBooks a Apple Podcast. Tak pro srovnání…

Face Tweet Seznam

Aplikace roku pro iPhone za rok 2017 je… v klidu. Lépe se to opravdu říct nedá, jelikož toto ocenění získala meditační aplikace Calm. Svým uživatelům má pomoct s uklidněním v nelehkých chvílích, takže kdybyste nevěděli, kam pro vnitřní pohodu, mír a smíření, tahle vychytávka od Apple za to dostala cenu! 

Video: Krátké promo video klidné aplikace Calm

Z bezplatných aplikací jsou pak na předních příčkách klasiky, které známe všichni a jejich pořadí se ani u jiných operačních systémů a zařízení patrně příliš lišit nebude – Bitmoji, Snapchat, Youtube, Messenger, Instagram, Facebook nebo Google Maps. Poměrně dost se vyšplhal ale také Netflix, Spotify Music a Uber

Z her to vyhráli roztomilí kreslení Splitter Critters. Na první pohled se hra může zdát až dětsky jednoduchá, přitom je ale její herní mechanismus skvěle neotřelý a unikátní, takže uživatelům chvíli trvá, než si přivyknou. Doslova jde totiž o to, aby hráč roztrhal obrazovku tak, aby se chlupaté mimozemské koule dostali přes překážky na svůj talíř. 

Video: Takhle nějak to pak v praxi s trháním obrazovky vypadá

Mezi nejlepší bezplatné hry na iPhone si potom doběhl také italský instalatér ze Super Mario Run, návykový se ale ukázal být i kulečníkový 8 Ball Pool nebo oddechovky jako Ballz, Snake vs. Block a Word Cookies. 

Tahle postavička se jen tak neztratíTahle postavička se jen tak neztratí (zdroj: c1.staticflickr.com)

Co nás ve výsledcích žebříčků od Apple nepřekvapilo ani trochu, byla nejlepší písnička roku, kterou vyhrál Ed Sheeran se svojí skladbou Shape of You. V závěsu samozřejmě čekalo Despacito a That’s What I Like. V kategorii nejlepší album roku vyhrál Drake s jeho „More life“. 

Video: Pokud jste se jí ještě nepřeposlouchali

Nepříliš překvapivé je také obsazení první příčky televizní show roku, kterou si ukořistil seriál Game of Thrones. Hned po něm následuje zombie sága The Walking Dead a třetí příčku obsadili stále úspěšní komičtí vědátoři z Big Bang Theory. 

Ve filmech se nejlépe umístila Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa. Buď je to opravdu tak dobrý animák a my bychom ho měli dohnat, nebo se krásně ukázalo, jak výhodnou au-pair takový chytrý telefon dokáže být, když rodiče tolik času nemají. Na druhém místě pak již máme hvězdný spin-off Rogue One: Star Wars Story a komiksovou Wonder Woman. 

Video: Je pravda, že hezký, vtipný animák může být někdy tím nejlepším oddechnutím

Tak jak se trefil Apple do noty zrovna vám? Shodujete se v nějakých aplikacích, hrách nebo snad hudbě, filmech a seriálech, i když třeba s jiným telefonem? 

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa