#FreshTag.cz


Australský bar zakázal používání telefonů na svých koncertech

zdroj foto: pxhere.com

21.2.2018Štěpán Sochor

V posledních letech se stáváme svědky fenoménu zachycování fotografií a videí z živých hudebních vystoupení. Ne všem se však tento jev líbí, někteří lidé mohou strávit většinu koncertu s telefonem v ruce a zapomenou na podstatu celé show. Jeden z populárních australských barů se rozhodl, že používání mobilů k natáčení zakáže.

Face Tweet Seznam

Cherry bar se nachází v australském městě Melbourne. V minulosti pořádal akce pro kapely, jako jsou například Guns N‘ Roses či Arctic Monkeys. Majitel, James Young, se nyní rozhodl, že zakáže obecenstvu používat telefony za účelem natáčení koncertu. Vychází z obecného pocitu, že to může být pro ostatní diváky nepříjemné, mobil jim totiž může zaclánět ve výhledu a kazit tak celkový dojem z akce. 

V pondělí se na Facebooku Cherry baru objevil příspěvek, ve kterém předkládá tento nápad svým fanouškům. Vysvětluje v něm, že mobilní zařízení často vadí ve výhledu a mohou i vyrušovat samotné vystupující. V příspěvku se píše, že filmování na telefon „není rock n‘ roll“, což jsou hodnoty, ze kterými Cherry bar stojí.

„Pokud budu zaměstnaná jako ta, která vyráží telefony lidem z ruky, jsem pro,“ napsala jedna z fanynek do komentářů. I když spousta reakcí byla kladná, našlo se i nemalé množství lidí, kteří nepovažují natáčení koncertu za příliš velký problém, nebo dokonce sami občas využijí svůj telefon k tomu, aby si jednu či dvě písničky natočili.

Stále častěji můžete vidět na koncertech ostatní s telefony v ruceStále častěji můžete vidět na koncertech ostatní s telefony v ruce (zdroj: pxhere.com)

Obsluha samozřejmě vyrážet nikomu telefony z rukou nebude. Zároveň by zákaz neplatil na ty, kteří si chtějí pouze udělat jednu či dvě rychlé fotografie, jež zaberou několik vteřin času. Bar by se musel z většiny spoléhat především na ochotu a respekt svých zákazníků. V podniku by byly cedule žádající osazenstvo, aby nenatáčeli na své telefony v průběhu koncertu.

Souhlasíte s nápadem majitele klubu, nebo si vzpomínku na koncert raději zaznamenáte na svůj telefon?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa