#FreshTag.cz


Automobilka luxusních vozů Lamborghini bude vyrábět i kola

zdroj foto: flickr.com

12.4.2018Iva Mališová

Výrobce luxusních vozů Lamborghini se chystá zahájit výrobu limitované řady elektrokol, která po čtyřhodinovém nabití ujedou až 145 kilometrů. Kola s elektronickým zabezpečením proti krádeži mohou zákazníci dostat v barvách vozů Lamborghini a jejich cena začne na 14 500 eur (přes 367 000 korun), uvedla agentura APA.

Face Tweet Seznam

Lamborghini bude na výrobě spolupracovat se start-upem ItaltechnologyLamborghini je italská značka, patří ale pod německý automobilový koncern Volkswagen.

Elektrická kola mají stále silnou konkurenci v běžných cyklistických kolech, kterých se každoročně prodává víceElektrická kola mají stále silnou konkurenci v běžných cyklistických kolech, kterých se každoročně prodává více (zdroj: maxpixel.com)

Obchod s elektrokoly v Itálii vzkvétá a oproti jiným zemím Evropské unie má tamní trh stále velký růstový potenciál, uvedla APA. Elektrokola přitom v Itálii nepřestávají čelit silné konkurenci klasických kol, kterých se loni prodalo 1,5 milionu.

Různá elektrokola zařadila nedávno do své nabídky i většina ostatních automobilek, jako například Fiat, BMW, Peugeot a Toyota. Elektrokolo automobilky Fiat E-Bike 500L se prodává přibližně od 1480 eur (37 500 korun).

Video: Mechanici se snažili sladit elektrické kolo s automobilem. Nové modely představili současně
Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa