#FreshTag.cz


Black Panther trhá víkendové tržby! Zasekl dráp na pátém místě, v Marvelu je druhý

zdroj foto: www.youtube.com

25.2.2018Jan Marek

Věděli byste, které zvíře šplhá v žebříčku světově nejvíce výdělečných filmů vůbec tak rychle, že je venku teprve necelé dva týdny a už atakuje 100. místo? Přece Black Panther! Poslední marvelovský sólo snímek je ve studiové stáji zároveň prvním ve víkendových tržbách. Nad ním je již pouze týmovka Avengers z roku 2012. Chcete znát i přesné sumy?

Face Tweet Seznam

Pokloňte se králi. Ne opravdu, v prvním vlastním sólovém snímku debutující hrdina Black Panther rozcupoval očekávání studia Marvel, co se týče výdělečnosti jeho filmu, na kousíčky s takovou kinetickou silou, kterou by předčil už jen jeho panteří oblek z vibrania!

Video: Podívejte se na ukázku toho, co ochromilo svět

Světové problémy i občanská válka

Ti z vás, kteří již nový, v kinech necelé dva týdny promítaný film viděli, ví, na co narážíme. Vy ostatní snad akorát jen můžete jít přiložit před ohníček, který fiktivní král fiktivní, zdánlivě zaostalé, ale přesto vysoce vyspělé země Wakanda v Africe rozpoutal. Zatímco T'Challa (Chadwick Boseman) čelí rizikům spojeným s odhalením tohoto tajemství technologického pokroku vnějšímu světu, nebezpečný Erik Kilmonger (Michael B. Jordan) si za pomoci svého překvapivého původu nárokuje jeho trůn.

Michael B. Jordan jako Erik Kilmonger - Black Pantherova Nemesis... nebo budoucnost?Michael B. Jordan jako Erik Kilmonger - Black Pantherova Nemesis... nebo budoucnost? (zdroj: www.youtube.com)

Citlivé motivy Black Panther jsou revoluční

Režisér Ryan Coogler před třemi lety oslnil filmem Creed s Jordanem v hlavní roli po boku se Sylvestrem Stallonem jako kultovním Rockym. Nyní však ve svém řemesle zabrousil hlouběji, až k motivům utlačování afroamerické komunity napříč světem a v Americe především, a právě to filmu přineslo uznání a obdiv jak na straně kritiků, tak fanoušků.

Problematika utlačování afroamerické komunity otřásá kinematografickými základyProblematika utlačování afroamerické komunity otřásá kinematografickými základy (zdroj: www.youtube.com)

Tady máte čísla, Panter ale běží ještě dál

Ve svém prvním víkendu se tak v tržbách dostal až do TOP 5 filmů, které kdy skórovaly od pátku do neděle ty nejvyšší vydělané sumy. Jeho pomyslný dráp se zde zasekl s 201,8 miliony dolarů. Těsně před ním byl již jenom další marvelovský, ale týmový snímek Avengers (207,4 mil. dolarů), Jurský svět (208,8 mil. dolarů), Star Wars: Poslední Jedi (220 mil. dolarů) a Star Wars: Síla se probouzí (248 mil. dolarů). Převratný Black Panther se ale stále nezastavuje.

Vůbec první teaser přitom otevírali Bilbo Pytlík (Martin Freeman) s Glumem (Andy Serkis)Vůbec první teaser přitom otevírali Bilbo Pytlík (Martin Freeman) s Glumem (Andy Serkis) (zdroj: www.youtube.com)

Šplhá dál, a to se pořád ještě nepromítá všude

Za první čtyři dny se dostal hned na 2. místo v kontinuálně pokračujících výdělcích, s oslňujícími 242 mil. dolarů předběhl o půl milionu i Posledního Jediho. Zde je ale háček. Po osmi dnech se výdělky Black Panther vyšplhaly až na 426,6 mil. dolarů a to film stále neběží ve velkých zahraničních státech jako Rusku, Japonsku a především v Číně, kde mají premiéry teprve přijít.

Kdy se dostane do nejvyšší trojice?

Takže je vcelku nasnadě otázka, kdy hrdina překročí první miliardu a za jak dlouho se dostane do první trojice nejvíce výdělečných filmů vůbec. Nyní je bez zmíněných zemí a za ohromující dva týdny na 101. místě! (ke dni 25. 2. 2018) Takže k tomu má dost dobře našlápnuto, nebo spíš… šelma se krčí těsně před výskokem!

Kam tipujete vy, že se až Black Panther dostane?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa