#FreshTag.cz


Čeští turisté pobouřili Kazachstán - pózovali v oblíbených plavkách neoblíbeného Borata

zdroj foto: ©Twentieth Century-Fox Film Corporation

16.11.2017Tamara Zubac

Každý cestovatel si rád ze svého výletu přiveze nějaký ten suvenýr nebo fotku na památku. I šestice Čechů takto uvažovala v Astaně, hlavním městě Kazachstánu. A jejich originální nápad sklidil neobvyklý povyk - rozhodli se totiž pořídit si selfie v typických plavkách Borata, fiktivního kazašského novináře, ztvárněného britským komikem Sachou Baronem Cohenem. Tím ale těchto šest "statečných" píchlo do vosího hnízda.

Face Tweet Seznam

Boratův kulturní i tangový "zářez" totiž pobouřil a pobuřuje dodnes, zejména tedy Rusko a muslimské země, které si tento filmový hrdina dobíral skutečně nesmlouvavým způsobem. Dodnes je v některých zemích promítání Borata zakázáno a vyslovení jeho jména provázeno skřípěním zubů.

Pózování Čechů na výstavišti Expo u nápisu "I love Astana" (a ještě k tomu kousek od policejní stanice) tak nabralo rychlý spád. Následovné zatčení ovšem nemělo významné následky - i přes odpor místních obyvatel a pobouření na sociálních sítích byli Češi propuštění po zaplacení marginálního finančního odškodnění za toto "drobné výtržnictví".

AKTUALIZACE: Sasha Baron Cohen zareagoval na incident Čechů v Astaně. Prostřednictvím Facebooku nabídl těmto svým "českým přátelům", že uhradí výdaje spojené s pokutou.

Video: YouTube FoxHomeEntertainment UK
Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa