#FreshTag.cz


Češi propadli únikovým hrám, ty se nově chystají do obchodních center nebo na festivaly

zdroj foto: pixabay.com

23.2.2018Iva Mališová

Lidé i firmy jsou ochotni zaplatit kolem tisícikoruny za to, že mohou být s dalšími lidmi uzamčeni v jedné místnosti, odkud se musí do 60 minut dostat ven. Hry připravují buď nadšenci nebo firmy. Na technologicky sofistikovanějších hrách se podílejí i inženýři nebo filmoví profesionálové, tým řemeslníků a techniků je samozřejmostí.

Face Tweet Seznam

Takzvané Escape Games se začaly šířit do světa zhruba před pěti lety z Japonska, poté expandovaly do USA a postupně do dalších zemí. V rámci hry se lidé nechají zamknout do místností, které vypadají jako bunry, atomové kryty nebo žaláře, a snaží se najít cestu ven. V Česku tzv. „únikovky“ fungují od roku 2015.

Pomocí různých nápověd se lidé snaží najít cestu venPomocí různých nápověd se lidé snaží najít cestu ven (zdroj: flickr.com)

Jedna z firem pořádající tyto hry, The Chamber, má pro letošní rok velké plány. Jejím cílem je instalace her do nákupních center nebo vytvoření netradičních prostor pro hru například v nákladním voze, aby byl pocit z úniku ještě intenzivnější. S interiérem vesmírné rakety pak plánuje obrážet koncerty, festivaly a další akce. 

Tvůrci her si nechávají záležet na důvěryhodnosti prostředíTvůrci her si nechávají záležet na důvěryhodnosti prostředí (zdroj: wikipedia.org)

Finančně nákladné projekty si pořadatelé únikových her mohou dovolit, protože zájem o únikové hry stále roste. Počet hráčů se zvedl od roku 2016 téměř čtyřnásobně. Letos se očekává více než 45 tisíc hráčů. Hry jsou rozšířené hlavně ve velkých městech, instalací her na festivaly se může zvednout jejich popularita až o třetinu.

Únikové hry již brzy zpestří letní festivalyÚnikové hry již brzy zpestří letní festivaly (zdroj: flickr.com)
Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa