#FreshTag.cz


Chcete mít na fotkách svaly jako Arnold? Tato aplikace to vyřeší za vás

zdroj foto: pixbay.com

18.2.2018Štěpán Sochor

Kdo z nás by nechtěl disponovat perfektně vyrýsovaným tělem? Ne všichni však mají tu vůli pravidelně cvičit a jíst podle doporučeného jídelníčku. Pokud jste muži a vídáte posilovnu jenom po cestě do hospody, možná vás zaujme aplikace, která vám dokáže upravit vaši fotku tak, abyste vypadali jako Arnold Schwarzenegger. 

Face Tweet Seznam

Mužná aplikace Manly zvládne vaše tělo proměnit v řádu několika minut. Můžete si sami vybrat, jak chcete, aby vaše břišní a prsní svaly vypadaly. Můžete si také „přifouknout“ bicepsy, přidat na vaše tělo neexistující tetování i vousy, nebo také změnit barvu kůže, aniž byste strávili minutu v soláriu. Tato služba, jež vám zajistí, že budete králem sociálních sítí, vás vyjde na 4,99 euro (v přepočtu necelých 130 Kč) měsíčně. Opravu se to ale vyplatí? 

Video: Lidé chtějí na sociálních sítích vypadat lépe než ve skutečnosti

I když mít svalnaté tělo bez zvednutí jediné činky zní pro někoho velice lákavě, jiní se proti takovým praktikám ohrazují. V dnešní době se společnost ohání často kritikou ideálu ženské krásy, který se na mladé slečny sype ze všech stran, muži tolik prostoru ale nedostávají. Kritici aplikace Manly tvrdí, že aplikace akorát více klade důraz na dokonalost mužské krásy, která slouží jako ukázkový model, jak by každý muž měl vypadat.

„Vyskočil mi sponzorovaný příspěvek na aplikaci Manly. Nikdy v životě jsem nic nenahlásil rychleji než tohle.“ Tento a jemu podobné příspěvky se objevily na sociálních sítích v nemalém množství, což dokazuje, že lidé nesouhlasí s obecně nastavenými ideály krásy.

Šťastné selfies kolikrát zachycují falešnou realituŠťastné selfies kolikrát zachycují falešnou realitu (zdroj: pixbay.com)

Zdá se, že je nám stále častěji podsouván model, kterého by se všichni mladí lidé měli držet. Kolikrát to však může vést až k nezdravé snaze o hubnutí vedoucí k poruchám příjmu potravy. Pro některé pak může být alternativou zkrášlující aplikace, která odstraní nedokonalosti. Tato problematika se dosud týkala spíše žen než mužů, aplikace Manly může nicméně značit opak. Otázkou pak zůstává, nakolik je mužné formovat svoje tělo skrze aplikaci místo posilovny.

A co vy? Upravujete svoje fotografie, nebo preferujete přirozenost?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa