#FreshTag.cz


Chytré zrcadlo budoucností módy a oblékání? Amazon si pořídil patent

zdroj foto: www.youtube.com

5.1.2018Jan Marek

Mělo by být schopné vás nejenom předvést ve vašem vybraném virtuálním ohozu, ale měnit i prostředí vašeho odrazu. Poslední z patentů americké obchodní společnosti Amazon tak pravděpodobně bude prvním krokem do budoucnosti módy a oblékání, kterou jsme zatím znali jenom z animací, sci-fi a vlastních představ.

Face Tweet Seznam

Akciový gigant v obchodu, technologiích a nyní patrně také i v oblékání a módě slavil v úterý významný moment. Bohužel zatím neposkytl žádné komentáře a rozhovory, spousta světových médiích včetně nás si již ale stihla vytvořit vlastní závěry a predikce. Amazon totiž skoupil patent na zrcadlo stírající realitu… jeho znění ale máme, takže i popis!

Oblečení, ale i prostředí kolem vás se bude měnit

Chytré zrcadlo, jak jsme si ho již právě stihli překřtít, bude schopné před sebou stojící "manekýny" a "manekýnky" reflektovat oděné ve virtuálním oblečení a také kolem jejich odrazů měnit prostředí. Zájemci a uživatelé tak budou moci vybraný outfit rovnou vyzkoušet na place, který se chystali navštívit a zjistit, jestli tam skutečně pasuje. 

Video: Asi tak by to mohlo vypadat, ale pozor... tohle je opravdu jen animované na počítači!

Pořád se vám nechce uvěřit? Je to jako z budoucnosti, ale vydržte

"Vizuální zobrazení mohou být použita i k alternování scén z pohledu uživatelů, tj. mohou si do scény přidat i objekty, které ve skutečnosti neexistují," popisuje budoucí projekt jeden z řádků patentu. 

Kreativitě se v chytrém zrcadle tedy meze klást rozhodně nebudou a nám je v celku jasné, že to a výše popisované atributy se většině zájemců stále nejspíš zdají jako snové věci z budoucnosti. Patent ale dále popisuje i to, jak kýženého efektu - zrcadla stírajícího realitu - hodlá dosáhnout. 

V Intel Labs zkoušeli něco podobného, ale patent má nyní AmazonV Intel Labs zkoušeli něco podobného, ale patent má nyní Amazon (zdroj: upload.wikimedia.org)

Takže jak to mají vymyšlené? Patent vysvětluje

"Zrcadlo bude používat kombinovanou soustavu zrcadel, světel, projektorů, zobrazovacích animací a kamer, aby na displej ve výsledku dokázalo promítnout obraz určitého (uživatelského) nastavení," píše se dále v patentu. 

Částečně půjde o odrazovou, a částečně o vysílací techniku. Člověk a jeho okolí před zrcadlem se za pomoci kamer naskenuje. Následně zrcadlo vytvoří virtuální model, identifikuje tvář, oči a další důležité rysy, aby mohlo vypočítat, co zpět pošle jako odraz. Spolu s tím nazpět pošle i vybrané oblečení, změněné prostředí nebo objekty.

Amazon se dostává od obchodu mnohem dál, dokonce až k móděAmazon se dostává od obchodu mnohem dál, dokonce až k módě (zdroj: c1.staticflickr.com)

S chytrým zrcadlem to mají chytře promyšlené... mají i vlastní oblečení!

A proč že na začátku píšeme, že se z Amazonu stal gigant patrně také i v oblékání a módě? Akciová společnost již totiž do módních aplikací, ale i vlastních značek oblečení investovala. Pro ženy existuje kolekce James & Erin a pro muže zase Franklin & Freeman. To odpovídá i na hypotetickou otázku, kde by zrcadlo mohlo brát modely oděvů. 

Video: Navíc má Amazon již i aplikace a zařízení, co zákazníkům poradí, jaký outfit vybrat

Dále mají aplikaci a zařízení, které za zákazaníky vyřeší i jejich vkus

Zajímavá je také aplikace a zařízení Echo Look, kterou vývojáři společnosti designovali tak, aby uživatele od hlavy až k patě vyfotila v různých modelech, a pak jim za pomoci algoritmů vytvářených i na základě názorů módních návrhářů pomáhala s výběrem. 

Co si o zrcadle myslíte vy? Je to dobrý nápad?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa