#FreshTag.cz


Deadpool uráží Marvel! Zrušili mu seriál, scénárista Glover se nevyhýbá ani rasismu

zdroj foto: www.flickr.com

29.3.2018Jan Marek

Jenom jedna věc dokáže napravit ten obrovský pocit zklamání z toho, když se dozvíte, že Deadpool má dostat vlastní animovaný seriál, hned vzápětí ale v dalším vyjádření produkce čtete, že projekt odvolala. Tou je samotný (anti)hrdina, který si tuhle rezatou kudlu okamžitě vytáhl ze zad a namířil jí správným směrem.

Face Tweet Seznam

Televizní stanice FX vlastněná studiem 21st Century Fox měla ve spolupráci s Marvelem zahájit produkci animovaného seriálu Deadpool. Na starost jí měli mít spolu i se scénářem bratři Gloverové, Donald a Stephen. Jak už to ale nyní bývá v Hollywoodu zvykem, mezi tvůrci a televizí na jedné straně, a studiem na straně druhé vznikly “neshody v kreativním přístupu” k produkci seriálu, a tak FX a Gloverové projekt raději odpískali.

Důvodů nás napadá několik

Zatím není jisté, jestli animovaný Deadpool dostal červenou natrvalo, nebo jde pouze o dočasné pozastavení produkce, dokud se vzniklé neshody nevyřeší - ve většině případů si studio vlastnící práva k postavě, v tomto případě tedy Marvel, prosadí jiné lidi více přístupné jejich vizi.

Video: Podívejte se u nás i na nový trailer!

Poslední seriálové kousky Marvelu nebyly zrovna jednoznačnými hity 

Možné je ale i to, že studio momentálně nechce riskovat další neúspěšný projekt potom, jakou vlnu kritiky zvládli loni mezi fanoušky zvednout Inhumans na ABC. Dost také k tomu, že FX v produkci stále zůstává Legion z marvelovské stáje, který přes diametrálně odlišné postoje diváků nazveme zkrátka “prapodivným” výtvorem, a u toho raději zůstaneme. Marvel možná uvažuje stejně, a proto nemíní jedné televizi přidávat druhý takový vrtkavý projekt, jakým by animovaný Deadpool mohl být.

"Leaknul" 15 stránek ze scénáře

Původně zamýšlený scénárista seriálu Donald Glover tak pravděpodobně ne v příliš nadšené reakci zveřejnil na svém Twitteru celých 15 stánek scénáře nyní již zrušeného seriálu. Tento krok mu ale pravděpodobně jeho manažer vymluvil, protože Glover pár hodin na to všechny příspěvky vymazal.

Scénárista Donald Glover je mimo jiné zároveň i komik nebo herec. Znát ho můžete například z filmu Marťan (2015)Scénárista Donald Glover je mimo jiné zároveň i komik nebo herec. Znát ho můžete například z filmu Marťan (2015) (zdroj: www.flickr.com)

Fotky jsou, ale ne tady. My pro vás za to máme...

Britský deník Guardian v jednom ze svých článků sice disponuje fotkami stránek, jelikož ale Glover sám uznal, že jeho krok nebyl správný, scénář zde raději zveřejňovat nebudeme. Co však můžeme kromě navedení k “uložišti” fotek scénáře nabídnout, je jeho nejnovější Gloverova úprava. Autor seriálu se totiž rozhodl reagovat vhodněji skrze ústa Deadpoola, u nějž jsou již na nevhodná slova a urážky i vůči vlastnímu studiu všichni zvyklí. Tady jsou:

Video: Ve druhé ukázce vidíme i přístup herce Ryana Reynoldse, který se s humorem postavy také sžil

Co k tomu říká Deadpool?

“Abyste věděli, vůbec kvůli tomu “zrušení” nejsem nijak naštvanej. Vlastně si i myslím, že je to docela dobrej nápad. Není úplně vhodná doba na to, aby na televizních obrazovkách řádil nějakej chlap se sklony k násilí a láskou ke zbraním… kromě našeho prezidenta samozřejmě!”

“Jasně, chápu to. Možná prostě chtějí jenom prodávat hračky. A tohle pro to není ta správná komedie. Tohle je spíš takový ha-ha, jsem cvok. Jasně, že to chápu.”

Nebere si servítky ani s barvou pleti tvůrců

“Myslíte, že ten seriál zrušili kvůli… rasismu?!"

"Jasně, všichni scénáristi jsou černí. Reference taky nebyly zrovna světlý. Slyšel jsem i o tom, že překročili rozpočet na oběd, když si jednou tejdně všichni naráz objednali jamajskou dovážku.”

Deadpool vidí věci jenom rudo-černo-bíleDeadpool vidí věci jenom rudo-černo-bíle (zdroj: pixabay.com)

A nakonec si vystřelil právě i z vlastního studia

“Cože? Bylo to kvůli tomu, co jsme tam říkal o Marvelu? Všechno, co jsem řekl, bylo jenom to, že se Marvel snaží prodávat hračky sedmiletým chlapečkům… a padesátiletým pedofilům. To byla ale jenom sranda. Je mi jasný, že jsou v pořádku.”

“Skoro mi to připadá, jako by všichni chtěli nějakou změnu, ale nikdo není s to něco změnit. Nemá snad Marvel dost “jo to je dobrý” drobných seriálů, který každej podporuje, ale nikdo se na ně nekouká? Myslel jsem, že naše šou by mohla být fakt sranda. Chtěl jsem jenom místo, kde bych mohl být upřímnej… a hádám, že to místo je Freeform (jiná televize).”

O hračky fanoušci nepřijdou, Deadpool sám v nich nachází terč svého chlípného humoruO hračky fanoušci nepřijdou, Deadpool sám v nich nachází terč svého chlípného humoru (zdroj: www.flickr.com)

Pro překlad jsme sáhli po článku ze stránky o filmech a seriálech Collider. Twitter totiž účet Donalda Glovera překvapivě zablokoval.

Ale i tak, co na jeho talent a smysl pro humor říkáte? My si myslíme, že by si jako scénárista vedl sakra dobře!

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa