#FreshTag.cz


Elton John ohlásil poslední světové turné. V Praze bude příští rok!

zdroj foto: upload.wikimedia.org

25.1.2018Jan Marek

Fanouškům při čtení titulku asi pořádně zatrnulo - cožpak už ho nikdy neuslyšíme? Žádný strach. Zpěvák, skladatel, klavírista a britský sir se nechal slyšet, že svojí tvořivosti sbohem rozhodně nedává. Přehodnotil ale priority, co se jeho vystupování a cestování po světě týče a co se týče jeho rodiny. Rozloučení ale bude velké - startuje letos v září, potrvá tři roky a za rok v květnu se otočí i v Praze. Oficiální předprodej začíná již za dva týdny!

Face Tweet Seznam

Novináři se nejprve snažili zpěváka konfrontovat s vyjádřením, zdali neukončuje kariéru kvůli slabému zdravotnímu stavu. To ale sir Elton John striktně odmítl se slovy: “Věřte mi, pokud se chystáte na 300 koncertů, rozhodně nemáte mít podlomené zdraví.”

Prohlášení učinil v New Yorku... a mělo grády!

Novinku pro své fanoušky oznámil zpěvák včera na tiskové konferenci v New Yorku. “S koncertováním končím,” řekl Elton John moderátorovi CNN Andersonovi Cooperovi, “ale až po posledním turné, které odstartujeme letos v září.”

Poslední světové turné ponese název Farewell Yellow Brick Road Tour. Zpěvák zaokrouhlil počet vystoupení na tři sta koncertů a stanovil si na ně lhůtu trvání tří let. “Bude to nejlépe produkovaná a ta nejfantastičtější show, kterou jsem kdy udělal a udělám,” dodal John. Tím své nadšené vyjádření stále ale ještě neskončil.

Elton John předloni na koncertu v PrazeElton John předloni na koncertu v Praze (zdroj: www.youtube.com)

“Je to takový způsob, jak se rozloučit s pořádnou parádou. Nejsem žádný ufňukánek, takže to rozhodně nehodlám ukončit nějakým naříkáním.”

Fanoušci dostali "ochutnávku". Uvedení bylo velkolepé, nezmeškejte vstupenky! 

Už jenom samotné ohlášení pojal v grandiózním stylu. Na úvod zazněla vyumělkovaná, stále ovšem digitalizovaná verze koncertního hitu Rocket Man, který pak již sám Elton John živě doprovodil písněmi Tiny Dancer a I’m Still Standing.

Video: Na záznam z uvedení se můžete podívat zde. Zpěvák celý přenos živě streamoval i na svém webu

K nám se zpěvák dostane 7. května 2019, kdy vystoupí v pražské O2 aréně. Oficiální předprodej vstupenek však začíná již letos, a to hned 7. února, tak nemeškejte!

Poslední turné zrušil v 70 letech kvůli vážné infekci. 

Naposledy jsme u nás mohli Eltona slyšet v listopadu 2016. Tehdy věnoval svým českým fanouškům dvě a půl hodiny svého času a těch nejlepších hitů, takže sklidil velikou vlnu nadšení. O to víc poté mnohé mrzelo, když se doslechli o bakteriální infekci, která zpěváka postihla loni v dubnu při návratu z jihoamerického turné krátce potom, co v březnu oslavil 70. narozeniny. Zbývající jarní koncerty musel bohužel zrušit.

Zpěvák se chce věnovat hlavně svým dětem

“S hudbou skutečně nekončím, Doufám, že udělám více dalších nahrávek a napíšu více dalších muzikálů, ale nejvíce ze všeho budu vozit svoje děti do fotbalových kroužků - to je nejdůležitější,” říká Elton John. Jeho synům bude 8 a 10 let, až plánované turné skončí. Na některé z jeho částí svého otce i doprovodí. “Nechci, aby mi chyběli, ale hlavně nechci, abych jí nechyběl jim.”

Tak co, už chystáte peněženky a účty? Kterou písničku od Eltona Johna máte nejraději?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa