#FreshTag.cz


Erotické umění moderní doby hledejte na Instagramu

zdroj foto: pixabay.com

18.4.2018Iva Mališová
Přidej se k nám

Na sociálních sítích je k vidění snad všechno, proto se může zdát velmi nepravděpodobné najít mezi všemi účty něco, co by se dalo pokládat za moderní erotické umění 21. století. Kdo ale hledá, najde. Mezi lascivními příspěvky se našly i takové, co mají uměleckou hodnotu.

Face Tweet Seznam

Americká umělkyně Natalie Krim si umí s nahotou perfektně vyhrát. Ženy v jejích příspěvcích jsou ztělesněním potěšení – sedí svůdně, dotýkají se svých těl. Její obrazy perfektně zachycují emoce, i když je většinou kreslí tužkou do skicáku. 

@nataliehane a její tvorba@nataliehane a její tvorba (zdroj: www.instagram.com)

Umělkyně Riya Hamid, rodilá Newyorčanka žijící v Berlíně, je další erotickou malířkou. Její malby se však mezi jejími příspěvky snadno ztratí. Ryin profil totiž není čistě jen umělecký, autorka na něm umisťuje jak svoje malby, tak i fotky jiných odhalených žen nebo běžné příspěvky ze svého života.

@ryiahamid na svůj profil přidává hlavně fotky ze svého života@ryiahamid na svůj profil přidává hlavně fotky ze svého života (zdroj: www.instagram.com)

Instagram není jen o kráse a perfektním stylingu fotografií. Izraelka Aviya Wyse fotografuje těla různých lidí, čímž zachycuje přirozenost lidského těla. Na jejím profilu jsou k vidění různé postavy, staří, mladí, hubení, širší. Aviya boří tabu a ukazuje těla taková, jaká jsou.

Instagram @aviya.wyse se zaměřuje na detaily lidského tělaInstagram @aviya.wyse se zaměřuje na detaily lidského těla (zdroj: www.instagram.com)

Smyslné erotické malby vytváří také Francesa Waite, která si ve svých ilustracích vyhrává se stínováním a autentičností póz. Ve svých obrazech klade důraz na výraz tváře, který má podtrhnout celkovou emoci díla. 

Skrze Instagram se snaží @franceswaite bořit "nude tabu"Skrze Instagram se snaží @franceswaite bořit "nude tabu" (zdroj: www.instagram.com)

Pro mnoho umělců je dnes Instagram takovým nutným zlem. Může to ale být i skvělá platforma k propagování svých děl a jejich snadný prodej přímo přes sociální síť. Prodávání obrazů přes Instagram tvoří pro „malé“ umělce celou jejich kariéru.

Kalifornský umělec Alphachanneling maluje akty. Sám sebe považuje za malíře utopické erotiky, ve svých dílech zobrazuje lidskou přirozenost bez cenzury. Některé příspěvky mají až abstraktní prvky, to proto, aby mu Instagram nesmazal účet. „Není nikde jednoznačně napsáno, jaké jsou pokyny užívání Instagramu, a kam až sahá hranice únosnosti. Má díla nezobrazují vulgaritu. Umělci na sociálních sítích by měli být ošetřeni speciálním právem, protože nyní riskují, že kvůli „nevhodnosti“ jejich příspěvků zmizí jejich celoživotní tvorba,“ vysvětlil Alphachanneling.

Utopická erotika od @alphachannelingUtopická erotika od @alphachanneling (zdroj: www.instagram.com)

Ačkoli v muzeích po celém světě jsou vystaveny zejména obrazy umělců (mužů), na Instagramu přispívají hlavně ženy, a boří tak celospolečenskou tradici. Sociální sítě jsou skvělou platformou pro zviditelnění stovek výtvarníků, kteří sdílí své představy o sexu, lásce a intimitě, a tím povzbuzují ostatní, aby nahotu brali jako svou přirozenost.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa