#FreshTag.cz


Facebook získal patent na výrobu samoovládacího robota do domácností

zdroj foto: pixabay.com

15.3.2018Iva Mališová

Fotografie, které pořidáváte na Instagram, by v budoucnu mohly být pořizovány robotem firmy Facebook, který by se mohl sledovat vaše kroky po celém domě, a stát se tak vaším domácím mazlíčkem.

Face Tweet Seznam

Sociální síť Facebook obdržela v úterý patent pro samoovládajícího robota, který je vybaven dvěma nohami a disponuje obrazovkou, fotoaparátem a mikrofonem. 

Patent uvádí, že robot může mít i jiné vlastnosti a schopnosti, jako například přepravu menšího nákladu a chladící systém, který řídí jeho teplotu. Potenciál nového robota se nyní pouze odhaduje, společnost ale uvedla, že jeho využití bude obrovské. 

Návrh nového robota od FacebookuNávrh nového robota od Facebooku (zdroj: pxhere.com)

Návrh na výrobu robota podal zaměstnanec Facebooku, který dříve pracoval pro firmu, která se specializovala výrobu robotů s telepresencí. Většina patentů, které společnosti dostanou, však není zrealizována. Nicméně po robotech, kteří natáčí videa a vysílají na sociálních sítích, je velká poptávka. 

Cílem vývojářů je odstranění komunikačních bariér. Zatímco vy chodíte po domě, robot zařídí, abyste svým přátelům byli k dispozici v každé situaci, bez použití telefonu nebo počítače. Samoovládací pomocník může také pořizovat spontánní fotografie a videa, která poté snadno umístíte na Facebook či jiné platformy jako Instagram nebo WhatsApp.

Jednou z dovedností robota má být telepresenceJednou z dovedností robota má být telepresence (zdroj: flickr.com)

Odborníci tvrdí, že robot bude mít využití např. při přímých přenosech různých událostí (sport, kultura) vysílaných na Facebooku. „Facebook je o zachycení příběhů. Takovýto automatický kameraman a komentátor bude hrát klíčovou roli ve zvyšování schopnosti lidí zachytit svůj reálný život,“ uvedl pro CNN profesor robotiky Christopher Atkeson.

Pořízení takového robota však také vyvolává obavy o soukromí a bezpečnost uživatelů, a to zejména v době, kdy mají lidé na svých profilech velké množství osobních údajů. Robot Facebooku přispěje dalšími informacemi o svém majiteli. 

A co vy, chtěli byste domů takového mazlíčka?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa