#FreshTag.cz


Fantastická zvířata 2: Brumbál vs. Grindelwald. Profesor nechce bojovat? Nagini ve filmu?

zdroj foto: www.youtube.com

15.3.2018Jan Marek

Proč profesor Albus Brumbál v nové ukázce říká Newtovi Scamanderovi, že musí převzít jeho osudový úděl a bojovat s nebezpečným černokněžníkem, a mohly by nám Grindelwaldovy zločiny vysvětlit původ Voldemortova hada Naginiho?

Face Tweet Seznam

Abychom naším titulkem nikoho nezmátli, nejde o název pokračování předloňského oživení kouzelnické ságy z pera J. K. Rowling a režisérské hůlky Davida Yatese. To nám jenom hlavami vrtalo několik věcí, které jsme zahlédli v ukázce, a jejichž pravděpodobné vysvětlení chceme předat i vám.

Nejvýznačnější z nich je právě duel dvou mocných kouzelníků na opačných stranách dobra a zla, bývalých společníků a přátel, Albuse Brumbála (Jude Law) a Gellerta Grindelwalda (Johny Depp), ke kterému nyní přibyla i možná spojitost mezi novou, tajemnou postavou Maledicta (Claudia Kim) a Voldemortovým hadem Naginim z již završené ságy Harryho Pottera.

Video: Podívejte se na první ukázku, ještě furt je horká!

Skrytý potenciál Relikvií smrti a velkolepého duelu Brumbála a Grindelwalda

O velkoleposti kouzelnického souboje Brumbála a Grindelwalda mohli fanoušci fantasy světa J. K. Rowling číst jak v jejích knihách, tak rovněž slyšet i ve filmech režiséra Davida Yatese, který se odkazu na černokněžníka v původní sedmidílné sáze sice nemohl vyhnout, flashbacky do minulosti ale šetřil, jak jen to šlo. Již tehdy totiž nejspíš věděl, že příběh Relikvií smrti a zvláště pak pátrání těchto dvou kouzelníků po nich a vztah mezi jejich osobami má dost velký potenciál  na to, aby na něm postavil celé další pokračování.

Fantastická zvířata možná ještě nepřiznala svoji pravou barvu

Fantastická zvířata a příběhy Newta Scamandera (Eddie Redmayne) se nám tak nyní zdají spíše jako taková základna a pojítko, které akorát mělo svou roztomilostí roztodivných stvoření z Newtova kufříku a odlišností kouzelnického světa za oceánem přitáhnout co nejvíce starých i nových diváků. Úkol splněn, a tak nyní přišel čas na to, aby Yates ve svém klasickém stylu začal pohádku předělávat na hororové drama.

Paralela na nacismus, Brumbála bude brzdit britské politikaření

Na jeho finální vyvrcholení soubojem Brumbála a Grindelwalda si ale budeme muset počkat. Zdá se totiž, že politika dostane v Grindelwaldových zločinech ještě více prostoru než v jejich americkém úvodu. Černokněžníkova postava a její myšlenky a plány jsou totiž ve 30. letech 20. století do jisté míry paralelou nacistického hnutí v Německu, ve kterém také strávil nějaký čas potom, co ho vyloučili z kouzelnické školy v Kruvalu. A tak přesto, že své zlovolné aktivity později rozšíří i po širším území Evropy, stejně jako za 2. světové války civilní Británie, také ta kouzelnická odmítá do poslední chvíle do mezinárodních spojů zasahovat.

Jak to tak vypadá, Grindelwald získá stejně jako Voldemort spoustu přívržencůJak to tak vypadá, Grindelwald získá stejně jako Voldemort spoustu přívrženců (zdroj: www.youtube.com)

Grindelwald opět nečekaně unikne spravedlnosti 

Tím bude Brumbál ve druhém díle svázaný, až se Grindelwald dostane na svobodu (což se eventuálně stane), a právě proto oslovuje Scamandera se slovy: “Já proti němu jít nemohu, musíš to být ty.” Jak totiž uvádí na začátku ukázky, když ho ve škole navštíví bystrozorové z Ministerstva kouzel s obviněním, že Newt operuje na tajné misi ve Francii na jeho povel, “pokud byste měli to štěstí a učili ho, když byl student, věděli byste, že opravdu nerad jedná na něčí příkazy.” A zrovna to ho činí perfektním kandidátem, který by měl Grindelwaldovi přitěžovat až do té poslední chvíle, i navzdory zákazu Ministerstva.

Předávání otěží nad smrtí Ariany Brumbálové

Od druhého dílu tak očekáváme pomalé předávání otěží hlavní role z rukou Redmayna na rukou Lawa, který bude jako Brumbál figurovat spíše v nadlehčujícím pozadí, které postupem času v závěru dílu přejde do vážnější tóniny a možná i nějakého drastického flashbacku - nás napadá stěžejní smrt jeho sestry Ariany. Ta by mohla uvést třetí film vystavěný především kolem nastupujícího ředitele Bradavic, jehož Ministerstvo kouzel úpěnlivé prosí, aby Grindelwaldovy zločiny konečně jednou provždy uzavřel. Jak se ale budeme pomalu přibližovat k příběhu Harryho Pottera, do cesty se bude hrnout čím dál více známějších rodin a postav. Leta Lestrange (Zoë Kravitz) bude jako bývalá láska Scamandera jednou z nich… na zoubek se ale pravděpodobně podíváme i Naginimu.

Nakonec by to mohl být Brumbál, kdo ve Zvířatech zůstane v popředíNakonec by to mohl být Brumbál, kdo ve Zvířatech zůstane v popředí (zdroj: www.youtube.com)

Maledictus aka Nagini, "kamarádka" Obskuriála Credence

Maledictus je postava z kouzelnického světa, jejíž krev je prokletá a v průběhu života jí nevyhnutelně čeká nezvratná proměna v některé zvíře neobvyklých schopností. Ve Fantastických zvířatech 2 nás v této roli bude čekat herečka Claudia Kim, která již měla svůj výstup jak na plakátě, tak v ukázce zrovna v takovém kostýmu, který až nebezpečně jedovatě připomíná hadí kůži. Zároveň půjde o vystupující cirkusačku, která se v průběhu filmu sblíží s Credencem (Ezra Miller). Ve scéně z traileru jsou vedle sebe na střeše, když se zbavuje Obskuriála v sobě. K temnotě má tedy již zde blízko, přítomnost Grindelwalda, Brumbála i časová osa také nahrává do karet - co nevidět si totiž titul nejnebezpečnějšího kouzelníka všech dob osvojí lord Voldemort, po jehož boku bude dřímat zvlášť věrný a inteligentní had, jeho společnice Nagini.

Jestli vám šaty Claudie nepřipadají jako hadí kůže tady, podívejte se na plakátJestli vám šaty Claudie nepřipadají jako hadí kůže tady, podívejte se na plakát (zdroj: www.youtube.com)

Uvidíme Newtova bratra i celou starou partu

Těšit se můžeme i na Newtova staršího bratra, novou postavu, bystrozora Thesea Scamandera (Callum Turner), a návrat oblíbených charakterů z prvního dílu, rovněž bystrozorky Tiny Goldstein (Katherine Wateson), její sestry nitrozpytky Queenie (Alison Sudol) a více než přátelského, upřímného a nebojácného mudly Jacoba Kowalskiho (Dan Fogler).

Co si o těchto teoriích myslíte vy a jak se těšíte na druhý díl? V kinech nás čeká 15. listopadu!

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa