#FreshTag.cz


Game of Thrones se nevrátí dřív než v roce 2019. Méně epizod, více času. Proč?

7.11.2017Jan Marek

Nedávno tomu byl měsíc, co jsme viděli poslední epizodu oblíbeného a oceňovaného seriálu na motivy fiktivního středověkého fantasy od spisovatele George R. R. Martina. Právě i kvůli jeho zpoždění s posledním knižním dílem spousta čtenářů přesedlala na seriál. Také ale na jeho poslední, šestidílnou sérii budeme čekat pomalu ještě jeden a čtvrt roku.

Face Tweet Seznam

Mnozí fanoušci očekávali vysílání osmé série čítající posledních šest dílů na přelomu roku 2018 a 2019, tedy symbolicky v zimě. Jak by taky ne, natáčení sedmé série o počtu sedmi dílů trvalo od konce srpna 2016 do února 2017, to máme nějakého půl roku. S přihlédnutím k okolnostem toho, že se jedná o finálovou sérii, se tak ten jeden rok čekání na poslední tóny Písně ledu a ohně dal ještě skousnout. 

Nyní se ale dovídáme, že budeme čekat až do roku 2019, a to pak již můžeme lehce pochybovat o tom, že by režisérské duo Davida Benioffa a D. B. Weisse mohlo stihnout ukončit Velkou válku ještě před koncem zimy. Jak si nakonec můžeme vysvětlit tak dlouhé čekání? K tomu se vyjádřil herec Ian Glen (ser Jorah Mormont), který v sedmé sérii bojoval nejenom s nákazou Šedým lupem. 

Video: Game of Thrones

Podle Iana Glena došlo k posunutí termínu premiéry osmé série vlivem toho, že samotná produkce se prodloužila právě na úkor toho, kolik dějových linií různých, nejenom hlavních charakterů se sloučilo a jejich natáčení tak bude probíhat na stejných místech a scénách. Doposud jsme byli zvyklí na to, že jsme v Západozemí oscilovali mezi třemi až čtyřmi místy dění, pevninou i mořem.

Dokonce („kupodivu“) i Sam Tarly nyní opouští Citadelu a míří za Jonem Snowem, čímž nám vznikají dva ostrovy hlavního dění, které jsou doslova přelidněny hlavními postavami a nikdo z nás si až na výjimky určitě nepřeje, aby kterákoliv další z nich zmizela ze seriálu v potoku krve nebo neustávajícím proudu modrého ohně. I Cersei má své fanoušky, a hlavně Horu. Podle jedné z teorií to má daleko víc na krajíčku spíše ta druhá z hlavních plavovlásek v seriálu, ale k tomu se vrátíme až na konci.

Tolik k nepříjemné extenzi doby natáčení šesti dílů z poslední, osmé série Game of Thrones. Mnozí z herců mají totiž své harmonogramy skutečně nabité – jenom Kit Harington (Jon Snow) se právě v roli jedné z hlavních postav podílí na natáčení nové televizní minisérie s názvem Gunpowder.

Video: Gunpowder

Další z nich pak například mají ve smlouvě, že nechtějí být na stejném place s jiným z herců, jak je tomu v případě Leny Headey (Cersei Lannister) a Jeroma Flynna (Bronn), kteří spolu chodili a následně si prošli patrně nepříliš lehkým rozchodem. Natáčení osmé série tak sice již začalo a někteří z herců nám i sdílí své veselé fotky ze zákulisí, na samotnou premiéru si však skutečně ještě notnou dobu do roku 2019 počkáme.

Season 8 ... Hair and Teeth ... HAIR AND TEETH !!! I @kevalexanderhair @candicebanks74 😘😘😘

Příspěvek sdílený Lena Headey (@iamlenaheadey),

Když už tedy víme kdy a proč tak za dlouho zhruba očekávat osmou sérii Game of Thrones, můžeme se podívat i na nějaké z teorií, které se k pokračování děje vážou. Nás nejvíce zaujala další z těch, které osvětlují dle slov George R. R. Martina „hořkosladký“ konec celé Písně ledu a ohně. Nejdříve se totiž poměrně dost šířila teorie o oběti Jona Snowa, který si měl snad i sám zarazit do hrudi dračí sklo, aby se z něj stal Bílý chodec ve stylu jeho strýčka Benjena. Poté měl dost možná zabít Nočního krále a spolu s jeho armádou odtáhnout zpět za Zeď.

Nyní to zas ale pomalu vypadá, že Jon Snow v této oběti ztvární jinou roli. Svým mečem z Valyrijské oceli, Drápem, by měl proklát srdce své tety a milenky Daenerys Targaryen, čímž by měl jako Azor Ahai („princ, který byl příslíben“) s krví své lásky zbroceným mečem Světlonošem porazit Nočního krále a tím ukončit Dlouhou noc tak, jako tomu bylo kdysi.

Co myslíte vy?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa