#FreshTag.cz


Harry Potter: Film o Voldemortovi natočený fanoušky je zdarma na Youtube

zdroj foto: www.youtube.com

16.1.2018Jan Marek

Koncem května přišel první a vskutku neočekávaný trailer na film o temném černokněžníkovi Lordu Voldemortovi s podtitulem Origins of the Heir. Ještě větším překvapením pro všechny ale bylo, když k tomu tvůrci přišli s tím, že tento neoficiální snímek od fanoušků pro fanoušky dostal zelenou od studia Warner Bros., které kouzelnickou sérii Harryho Pottera zaštiťuje. Nyní již film visí na Youtube - bezplatně a pro všechny.

Face Tweet Seznam

Zcela zdarma, sledovanost stoupá

Poněkud temně laděný fantasy film přišel od začínajícího italského režiséra Gianmaria Pezzata a výkonného producenta Stefana Prestia. Jejich nezávislý a nízkorozpočtový počin nejenom že zvedl po uveřejnění traileru na Facebooku vlnu nadšení čítající více než 30 milionů zhlédnutí, úspěch si ale udržel i teď, když ho produkce bezplatně uveřejnila na internetovém video serveru Youtube. V prvních dvou dnech se na celých 52 minut příběhu o začátcích “dědice” Toma Rojvola Raddlea podívalo přes pět milionů fanoušků.

Video: První ukázka ve fanoušcích probudila nadšení

O čem film je? Podle slov jeho autorů

Co přimělo Toma Raddlea k tomu, aby se stal Lordem Voldemortem? Co se v té době stalo, a co se skutečně událo v Bradavicích, když se do nich vrátil? V knihách jsou sice drobná vodítka, ta se ale ve filmech nijak zvlášť dál nerozvedla, a spousta věcí zůstala nevyřčena úplně. To je příběh, který jsme chtěli odvyprávět - vzestup zlého černokněžníka vůbec předtím, než Harry Potter zažil svoji první ztrátu,” vysvětlují tvůrci děj jejich filmu.

Voldemortovi se podíváme pěkně pod kůži, třeba i na to, jak získal své první viteályVoldemortovi se podíváme pěkně pod kůži, třeba i na to, jak získal své první viteály (zdroj: www.youtube.com)

V hlavních rolích...

Mladého čaroděje na scestí - dědice Salazara Zmijozela, si zahrál Stefano Rossi, kterého pak v pozdějších letech, kdy se již stává Lordem Voldemortem, nahrazuje Davide Ellena. Svoji důležitou roli ztvárnili ale také dědicové zbývajících tří studentských kolejí v Bradavicích - suverénně nejdůležitější z nich, protějšek a rivalka Toma, dědička Godrika Nebelvíra Grisha McLaggen s tváří Maddaleny Orcali.

Andrea Deanisi bude Wiglaf Sigurdsson za Rowenu z Havraspáru, a Andrea Bonfanti zase Lazarus Smith za Helgu z MrzimoruAndrea Deanisi bude Wiglaf Sigurdsson za Rowenu z Havraspáru, a Andrea Bonfanti zase Lazarus Smith za Helgu z Mrzimoru (zdroj: www.youtube.com)

Absolutní nezištnost - nízký rozpočet, dabing 

“Samozřejmou podmínkou pro to, aby nás Warner Bros. nechal nás film natočit, byla jeho naprostá nezištnost,” vysvětluje dál režisér snímku Gianmaria Pezzato. Proto si se svým rozpočtem pouhých 15 tisíc eur nemohli dovolit žádné známé tváře, pouze domácí herce, které pro účely světového rozšíření filmu museli namlouvat angličtí dabéři.

Na tyto tvůrčí poměry ale Voldemort: Origins of the Heir nevypadá alespoň ze svých ukázek špatně. My mu šanci rozhodně dáme, a co vy?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa