#FreshTag.cz


9.8.2018Káťa Kočí

Vilnius, hlavní město Litvy, započalo kontroverzní kampaň, jejímž cílem je zapropagovat město pro mladší generaci turistů. Dle tvůrců kampaně hlavním problémem je, že mileniálům, kteří hodně cestují, jsou mnohem více propagována jiná města a kouty světa, a když přijde řeč na Litvu - nedejbože Vilnius - většina mladých neví, kde na mapě hledat, natož proč by se tam měli chtít vypravit.

Face Tweet Seznam

Vilnius se chce stát novou atraktivní destinací pro mileniály, a proto tuto kampaň zpracovávali převážně studenti. A jak je to napadlo? "Málokdo ví, kde Vilnius ve skutečnosti je, ale když přijedou, do města se zamilují," řekl jeden ze studentů, který na kampani spolupracoval. "Tak nám to alespoň řekli turisté z jiných zemí, z čehož jsme jednoduše došli k myšlence, že Vilnius je jako bod G - nikdo neví, kde je, ale když je nalezen, všichni jsou velice potěšení."

Ve Vilniusu budete turisticky uspokojeniVe Vilniusu budete turisticky uspokojeni (zdroj: www.thisisinsider.com)

Tato marketingová kampaň má být cílena hlavně na země západní Evropy. Kampaň je kontroverzní hlavně proto, že byla spuštěna pouze měsíc před tím, než se na návštěvu Baltských zemí vydá papež František. Někteří z litevských kněžích projevili obavy, že spojení ženské sexuality a hlavního města pro účely marketingu může vytvářet o zemi a jejích obyvatelích nevhodné představy a potenciálně i kazit pověst.

Mladí dělají marketing pro mladé - je jasné, že ne všechny generace to rozdýchajíMladí dělají marketing pro mladé - je jasné, že ne všechny generace to rozdýchají (zdroj: www.thisisinsider.com)

Litevský premiér Saulius Skvernelis řekl, že kampaň nepovažuje za nijak urážlivou či pobuřující, vše je dle něho v mezích chování moderní demokratické země. S čím však příliš nesouhlasí, je právě načasování z důvodu papežské návštěvy, dle něho by bylo lepší s kampaní alespoň počkat. Rozhodnutí však není na něm, nýbrž na městě Vilnius.

A co vy, připadá vám kombinace cestování a sexuality zajímavá, či jste pobouřeni a kampaň vás nezaujala? Nám to přijde jako zajímavý nápad jak se odlišit a inspiruje nás to přinejmenším o Vilniusu zjistit více. Můžete taky, a to zde:

Vilnius - bod G

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa