#FreshTag.cz


5.4.2018Jan Marek

Hnědá kožená bunda, klobouk a bič. Populární filmový archeolog s tváří Harrisona Forda jím zapráskal v kinech již čtyřikrát, a k tomu ukořistil i šest vzácných, zlatých sošek. Producent a režisér filmů Steven Spielberg ale říká, že plánované páté dobrodružství postavy, které se má začít točit příští jaro, bude pro herce poslední… pak se bude pokračovat bez něj.

Face Tweet Seznam

“Pro Harrisona Forda to bude poslední film v kůži Indiana Jonese, tím jsem si celkem jistý, ten bude ale i přesto určitě pokračovat dál,” řekl doslova Steven Spielberg.

Pátý díl: George Lucas se vrací

Filmový tvůrce na na úvodních dílech pracoval i s Georgem Lucasem, který se nyní v pátém pokračování vrací jako scénárista postav. Hudbu si do taktovky vezme opět oceňovaný John Williams a již pětasedmdesátiletý, na Oscara nominovaný herec Harrison Ford si střihne hlavní roli. Podle Spielberga tedy naposledy.

Režisér a producent Steven Spielberg o Ready Player One na Comic Conu v San Diegu 2017Režisér a producent Steven Spielberg o Ready Player One na Comic Conu v San Diegu 2017 (zdroj: www.flickr.com)

A další osudy dobrodružství?

Producent a režisér filmů se vyjádřil také k možnosti, že by hlavní roli postavy mohla dostat herečka. I přes připouštěnou možnost rozhořčených fanoušků nad tím, že jejich oblíbenému charakteru změní pohlaví, si Spielberg myslí, že je čas na změnu.

“Museli bychom jméno změnit z Jones na Joan, na tom by ale nebylo absolutně vůbec nic špatného,” řekl tvůrce britskému deníku The Sun.

Herec Harrison Ford o Star Wars: Síla se probouzí na Comic Conu v San Diegu 2015Herec Harrison Ford o Star Wars: Síla se probouzí na Comic Conu v San Diegu 2015 (zdroj: www.flickr.com)

Kdy bude pětka?

Natáčení zatím nepojmenovaného pátého Indiany Jonese  začne příští duben. Premiéra snímku je zatím stanovená na červenec 2020. K produkci se spolu se Stevenem Spielbergem vrátí i Kathleen Kennedy a Frank Marshall. Scénář píše David Koepp (Jurský Park, Mission: Impossible, Spider-Man nebo Válka světů), postavy George Lucas. Hlavní roli naposledy obsadí Harrison Ford.

Vyjádření studia

Vedení mateřské společnosti Disney rovněž potvrdilo, že se nejedná o poslední díl Indiana Jonese.

Co říkáte na rozhodnutí Spielberga a koho byste si do role Indiany Joan dokázali představit?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa