#FreshTag.cz


Instagramová bloggerka bojuje proti trendu perfektních těl

zdroj foto: instagram.com

23.4.2018Štěpán Sochor

Ideály krásy nám jsou podsouvány už pěknou řádku let, s nástupem sociálních sítí nás však bombardují doslova dnes a denně. Muži musí mít vyrýsované břišní svaly a ženy zase ploché břicho, aby se mohly fotit v bikinách. Sem tam se také na internetu objeví i bojkoty aktuálních trendů. Ty naopak vyhlašují, že se máme cítit přirozeně takoví, jací jsme.

Face Tweet Seznam

Britka Chessie King má nyní na Instagramu něco přes 340 tisíc sledujících, na rozdíl od ostatních influencerů ale nenabízí svým fanouškům fotky svého perfektního těla v honbě za internetovou slávou. Chessie pracuje jako osobní trenérka a její fitness motto zní: „Dělej to proto, aby ses cítil/a dobře, ne proto, abys vypadal/a dobře.“

Po tréninku málokdo vypadá stejně jako před nímPo tréninku málokdo vypadá stejně jako před ním (zdroj: instagram.com)

Na jejím instagramovém účtu můžete najít mimo jiné fotky, které srovnávají typické pózy modelek s tím, jaká je realita. Často se navíc v „reálných“ fotografiích zachycuje ve schválně neatraktivních pózách, o to více jsou ale přirozené.

„Pokud bychom měnili své tělo kvůli každému internetovému trollovi, poslouchali každého kyber-agresora, byli bychom monstry. Ať už máte dvacet tři sledujících nebo tři miliony sledujících, NIKDO by se neměl vypořádávat s nenávistí na internetu,“ napsala k jednomu ze svých příspěvků.

Instagram versus realitaInstagram versus realita (zdroj: instagram.com)

V jednom ze svých videí sama řekla, že i jí trvalo dlouhou dobu, než začala být spokojená sama se sebou a se svým tělem. Jakmile se však přijala taková, jaká doopravdy je, rozhodla se tuto zprávu předat i ostatním. Chessie věří, že Instagram má potenciál lidi inspirovat, bohužel je však podle ní 95 % obsahu klamem dokonalosti, což může být pro ostatní nezdravé. Přiznává, že ji samotnou to také ještě ovlivňuje, ale snaží se, aby se s ní lidé mohli ztotožnit a aby při pohledu na její tělo na Instagramu věděli, že takhle vypadá i ve skutečnosti.

To správné tělo do plavek? Ne podle ChessieTo správné tělo do plavek? Ne podle Chessie (zdroj: instagram.com)

Chessie momentálně usiluje primárně o to, aby byla šťastná, a neláme si hlavu ohledně dokonalého těla. Její instagramové příspěvky inspirují tisíce lidí po celém světě. Zatímco se dříve byla schopná vyvarovat večeře, aby se ráno probudila s plochým břichem, a chodila běhat téměř na lačno, nyní sama říká, že jídlo není její nepřítel, naopak se stalo jejím nejlepším kamarádem. Za roky cvičení se naučila jíst tak, aby to sedělo jejímu životnímu stylu, a nyní se po každém výživném jídle cítí být produktivní. 

Zaujal vás tento typ motivace? Napište nám do komentářů.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa