#FreshTag.cz


11.1.2018Iva Mališová

Nový rok s sebou nese nové výzvy a samozřejmě poznávání a nové výlety! V minulém článku jsme psali o základních bodech lowcost cestování. Dnes vám povíme o tom, jak se na takový výlet sbalit.

Face Tweet Seznam

Zavazadlo

Je důležité, aby zavazadlo splňovalo zadané parametry od dopravce, jinak jej musíte nechat odbavit. Nejdříve zkontrolujte stránky dané společnosti a až pak se vrhněte na balení. Podle velikosti příručáku pak uzpůsobíte i všechno ostatní.

Jaký batoh je ten nejlepší a jak postupovat při jeho balení?Jaký batoh je ten nejlepší a jak postupovat při jeho balení? (zdroj: maxpixel.freegreatpicture.com)

Minimalismus

Věci, které si zabalíte, by měly být co nejvíc praktické a nejlépe multifunkční. Tak třeba dámy mohou dlouhé tričko využít jako vršek ke kalhotám, nebo také jako šaty. Oblečení by mělo být jednoduché a snadno navzájem kombinovatelné. Uvědomte si, co na týden vlastně potřebujete, ať zbytečně nebalíte oblečení, které si ani jednou nevezmete na sebe. 

Buďte co nejvíce úsporní - minimalističtíBuďte co nejvíce úsporní - minimalističtí (zdroj: images.pexels.com)

Hygienické potřeby a kosmetika

Do příručního zavazadla si můžete vzít jen 100ml tekutiny od každého produktu. Proto je důležité si nakoupit miniatury zubní pasty a mýdla nebo je přelít do menších lahviček. Nezapomeňte, že i když máte produkt z poloviny vypotřebovaný, směrodatný je objem celé lahve. Při kontrole mějte všechnu kosmetiku v průhledné taštičce.

Hygienu a kosmetiku nezapomeňte do batohů určitě přibalit. Ale postupujte podle předepsaných postupůHygienu a kosmetiku nezapomeňte do batohů určitě přibalit. Ale postupujte podle předepsaných postupů (zdroj: www.theoysta.com)

Elektronika

Mobil, nabíječka a sluchátka potřebujete. Foťák na zaznamenávání věcí je další nezbytnou věcí. Jestli brát notebook nebo tablet, záleží jen na vás. Pokud zrovna nemáte deadline důležité seminárky, klidně bychom je vynechali.

Foťák určitě berte, jestli máte. Vaše zážitky vám zvěční, ale nad notebookem dobře přemýšlejteFoťák určitě berte, jestli máte. Vaše zážitky vám zvěční, ale nad notebookem dobře přemýšlejte (zdroj: www.perfil.com)

Trpělivost přináší růže

Ted už jen zbývá všechno naskládat tak, aby se rozumně využilo všechno místo. Pokud si s tím vyhrajete, uvidíte, že to není taková pohroma. Složit komínky z oblečení je základ. Při skládání do zavazadla postupujte od největších věcí po nejmenší s tím, že malé věci zkusíte rozložit co nejvíce po stranách. Je to jako puzzle, stačí trocha trpělivosti a můžete vyrazit na letiště! 

Malá crossbody kabelka

K příručnímu zavazadlu si dámy mohou vzít i malou crossbody kabelku, do které se dá uložit peněženka s doklady a telefonem. Je to určitě lepší, než pak hledat pas různě po batohu. V cílové destinaci pak navíc nemusíte tahat velký batoh nebo tašku všude s sebou, postačí jen tahle malá kabelka. 

Jak se na své cesty balíte vy? Máte nějaké vychytávky? 

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa