#FreshTag.cz


Jak zachránit nudné rande? Jde to i společensky

zdroj foto: commons.wikimedia.org

28.1.2018Iva Mališová

Existují nejrůznější možné schůzky. Jako špatné většinou hodnotíme ty, když druhá osoba přijde pozdě, je vulgární nebo zkrátka nemá vaše požadované sympatie. Nudné rande je však něco jiného – časté chvíle ticha, nedostatek společných zájmů a konverzace, které často končí u řečí o počasí. Pak se často ptáte sami sebe – Nejsem já ten nudný? Není to náhodou moje chyba, že nemám moc co říct o svém životě?

Face Tweet Seznam

Možná jste nudní. V tom případě můžete přestat číst.

Pokud jste si jistí, že to není váš případ, ale i tak se občas stane, že sedíte v restauraci a nemáte si se svým protějškem co říct, tady je pár tipů:

Někdy není nuda při randění ten největší problémNěkdy není nuda při randění ten největší problém (zdroj: www.flickr.com)

Není vaše povinnost zaplnit každou chvíli ticha. Je rozdíl mezi stydlivými a plachými lidmi, a to se na první schůzce většinou těžko pozná, zvlášť když je člověk jako já – extrovert. Výřeční lidé se snaží zaplnit každou přestávku v konverzaci. Pokud vyprávíte příběh nebo mluvíte o svém životě, zeptejte se toho druhého na otázky, na které neexistuje jednoslovná odpověď. Pokud se po tomto kroku rozmluví a v rozhovoru pokračujete, byla to jen prvotní plachost. Většina lidí se potřebuje při konverzaci s novým člověkem „nakopnout“, a tím oklepat stres.

Sledování sportovních zápasů sbližujeSledování sportovních zápasů sbližuje (zdroj: www.sportsonearth.com)

Rozhlédněte se. Nejsou okolo nějaké spouštěče konverzace? Zhodnocení jídla a pití může diskusi posunout dál k jiným dobrým restauracím nebo kavárnám. Není někde zapnutá televize s oblíbeným pořadem nebo sportovním utkáním, na který jste se oba chtěli dívat? Vida, téma je na světě.

Vyhněte se místům, která byste si užili spíše vy sami, nebo se svými kamarády. Je zbytečné chodit na rande např. do muzeí, galerií, když váš protějšek nevykázal ani špetku toho, že by byl zainteresován do umění. Konverzace se v těchto případech neuvěřitelně táhne a rande si užije jen jeden.

I obyčejná místa můžou být přece krásná a originálníI obyčejná místa můžou být přece krásná a originální (zdroj: pxhere.com)

Jestli už jste ve fázi, že nic nezabírá, schůzka sklouzává k trapnosti a ze všeho nejraději chcete okamžitě odejít, je důležité to udělat slušně. Jednání v rukavičkách je častokrát to nejlepší možné řešení. Zde platí trojice – stručně, jasně, ale také ohleduplně. Na předčasném ukončení rande není nic špatného a normální člověk by to měl pochopit.

Máte nějakou zkušenost se špatnou schůzkou?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa