#FreshTag.cz


„Japonský Elon Musk“ chce vysílat rakety do vesmíru

zdroj foto: www.wikipedia.org

23.2.2018Iva Mališová

Japonská společnost Interstellar Technologies se chce pustit do něčeho, do čeho se ještě žádný Japonec nepustil. Šéf celého projektu Takafumi Horie má ambice vynášet mikrosatelity na suborbitální a orbitální dráhy. Všechny snahy jsou teprve na začátku, Horieho firma má totiž jen 14 zaměstnanců.

Face Tweet Seznam

Ve stopách Elona Muska jde japonský podnikatel Takafumi Horie, který plánuje první japonský soukromý vesmírný projekt. Před lety patřil Horie mezi nejbohatší lidi své země, jelikož ale svůj majetek nabyl nekalými praktikami, strávil i nějaký čas ve vězení.

Ambiciózní Japonec Takafumi Hoire chce vysílat rakety do vesmíruAmbiciózní Japonec Takafumi Hoire chce vysílat rakety do vesmíru (zdroj: www.wikipedia.com)

Nyní se však snaží obnovit svůj byznys. Zájmem Horieho podniku je vyvinout nízkonákladové rakety, které budou schopny vynášet mikrosatelity na oběžnou dráhu Země nebo provádět nižší suborbitální lety, jež se přiblíží hranici vesmíru. Horie je také fanouškem komerčních letů do kosmu, které by v budoucnu mohla jeho firma poskytovat.

Poptávka po malých raketách má v nejbližších letech růst. Podle analýzy americké společnosti SpaceWorks Enterprises by do roku 2022 mělo být ročně vysláno do vesmíru 300 až 400 malých satelitů určených například k poskytování internetového připojení. V roce 2016 se takovýchto satelitů vyslalo pouze 101.

Zájmem Horieho podniku je vyvinout nízkonákladové rakety, které budou schopny vynášet mikrosatelity na oběžnou dráhu Země Zájmem Horieho podniku je vyvinout nízkonákladové rakety, které budou schopny vynášet mikrosatelity na oběžnou dráhu Země (zdroj: www.wikipedia.com)

Japonsko má dlouhodobě dostatek kvalitních inženýrů, kteří jsou pro Interstellar ochotni pracovat za daleko menší peníze než u podobných projektů v USA. Hlavním důvodem, proč se ze země nehrnou, je velká jazyková bariéra. 

Interstellar je teprve na začátku, se 14 zaměstnanci bude jejich projekt daleko menší než nedávno vypuštěná raketa Falcon Heavy od společnosti SpaceX. Nicméně jen za odvahu a vydané úsilí si zaslouží jednoznačně palec nahoru. 

Nedávno spuštěná raketa Falcon Heavy od společnosti SpaceX, jejíž ředitelem je vizionář Elon MuskNedávno spuštěná raketa Falcon Heavy od společnosti SpaceX, jejíž ředitelem je vizionář Elon Musk (zdroj: flickr.com)
Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa