#FreshTag.cz


Japonský umělec kombinuje ve svých kolážích klasické malby s prvky pop culture

zdroj foto: instagram.com

Pokud jste obdivovatelé klasického umění a zároveň fanoušci digitálních koláží, rozhodně by vašemu oku neměly uniknout tato japonská díla. V digitální éře vznikají naprosto nové druhy umění. Ti, kteří ovládají Photoshop a disponují uměleckým cítěním, mají možnost stát se moderním umělcem, aniž by museli oplývat stejným malířským nadáním jako DaVinci. V kolážích se totiž klade důraz více na kreativitu a originalitu.

Face Tweet Seznam

Grafický designér z Japonska, Shusaku Takaoka, využívá své schopnosti tvořit koláže naplno. Kombinuje jedny z nejvíce ikonických obrazů s prvky pop culture a významnými postavami současnosti. Vznikají tak umělecká spojení, jež nemají obdoby. Takaokova tvorba spojuje historii se současností, čímž vzniká zbrusu nová forma umění.

Leonardo DiCaprio ve své roli z Nespoutaného Djanga perfektně pasuje do autoportrétu Vincenta van GoghaLeonardo DiCaprio ve své roli z Nespoutaného Djanga perfektně pasuje do autoportrétu Vincenta van Gogha (zdroj: instagram.com)

Je libo spojení Mony Lisy s Angelinou Jolie? Nebo snad raději preferujete kombinaci autoportrétu Vincenta van Gogha s Conorem McGregorem? To a mnohem více naleznete na instagramovém profilu Shusaku Takaoka.

Van Gogh ve spojení s Bobem MarleymVan Gogh ve spojení s Bobem Marleym (zdroj: instagram.com)

V jeho výtvorech se velmi často objevují kousky Leonarda Da Vinciho a již zmíněného Vincenta van Gogha. Z moderních celebrit tam poté najdete například herce Leonarda DiCapria, zpěvačku Rihannu či modelku Caru DeLevingne. Dočkáte se ale také obrazů na motivy animovaných počinů Disney či kultovních filmů, jako je například Pulp Fiction. Nutno podotknout, že Shusaku není jediným japonským umělcem, který využívá ikonických děl z minulosti ke svému umění.

Ze spojení Rihanny a Vermeera vyšla "Dívka s perlovým kroužkem do nosu"Ze spojení Rihanny a Vermeera vyšla "Dívka s perlovým kroužkem do nosu" (zdroj: instagram.com)

Instagramový profil japonského tvůrce dosáhl už téměř sto tisíc sledujících. Díky této elektronické platformě se tak jeho umění dostává mezi lidi z celého světa. A kdo ví, třeba se za několik desítek až stovek let bude společnost vracet právě k takovýmto dílům jako součásti dějin umění.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa