#FreshTag.cz


Kam na nejvoňavější, nejkřupavější a nejlahodnější cinnabuny v Praze?

zdroj foto: www.facebook.com

1.12.2017Jana Krivenkaja

Skořicové šneky, také známé jako cinnamon buns nebo zkráceně cinnabuns, již nejsou výhradou pouze v Čechách málo známého řetězce Cinnabon (který například získal popularitu u našich polských sousedů). V posledních letech se tento trend (ano, věřte tomu nebo ne, ale už je z toho trend!) rozšířil i do tuzemských pekáren a kaváren. Ať už šneky milujete nebo jejich voňavému kouzlu teprve plánujete podlehnout, zde máme výčet míst, kde to s cinnabuny rozhodně umí.

Face Tweet Seznam

Plech plný šneků – The Conductor

Šneky, jak je ještě neznáte, a zároveň nejvoňavější, nejnadýchanější, nejlahodnější, zkrátka nej nej nej cinnabuny mají v bistru The Conductor. Teprve 9 měsíců po otevření se tato kavárna ve Francouzské ulici může pochlubit stálými zákazníky: ty si The Conductor získal nejen na plechy šneků vystavených ve výloze, ale i na kvalitní fastfood a poctivé polévky. V neposlední řadě roli sehrála vždy usměvavá obsluha a špičková poloha hned na tramvajové zastávce Krymská. Skupina mladých nadšenců, kteří se podepisují sloganem „Your sweet food mentor“, vás naláká na krémové skořicové šneky z plechu.

Plech plný šneků ve výloze The ConductorPlech plný šneků ve výloze The Conductor

Exotické šneky – Café Jedna

Věděli jste, že řetězec Mama coffee také umí šneky? Jejich holešovická odnož Café Jedna potěšila novou variací skořicovo-dýňových šneků. Pro ty, kdo to mají rádi zdravější a nepotrpí si na přeslazené dezerty, je šnek s dýní skvělou alternativou ke klasickým cinnabunům. Ve stálé nabídce tu mají i o něco exotičtější šneky s kokosem. U všech jídel zde sází na sezónnost, takže nezbývá než si počkat, která surovina bude součástí šneků na jaře.

Dýňovo-skořicové šneky v Cafe JednaDýňovo-skořicové šneky v Cafe Jedna

Křupavé šneky – Super Tramp Coffee

Pokud se řadíte mezi ty, kteří si vždy dávají „ten propečený“ kousek, zamiřte do kavárny Super Tramp. Všechny pochutiny zde pečou vysloveně za vašimi zády: vidíte jim do kuchyně, cítíte linoucí se vůně. Nyní mají v nabídce na 10 druhů dezertů, ale právě jejich téměř legendární skořicové šneky jako jediné přetrvaly od samého otevření. Cinnabuny ze Super Trampu jsou tak akorát křupavé, tak akorát sladké, ale hlavně perfektně fotogenické. A pozor: na jaře a v létě skořicové šneky střídají šneky s lesním ovocem, což se jen tak někde nevidí.

Letní malinový cinnabun v Super Tramp CoffeeLetní malinový cinnabun v Super Tramp Coffee

Šneky přímo od mistra pekaře – Pekárna Praktika

Zde dělají nejklasičtější ze všech klasických cinnabunů, jež jsou také součástí stálé nabídky. Obzvlášť doplněné o lahodnou kávu chutnají skvěle. Jak by ne, ostatně se jedná o jednu z nejzavedenějších pražských pekáren, a každý jejich výtvor budí odiv. Pekárna Praktika má mimochodem nejvíc vymazlené webovky, na kterých mimo jiné najdete šneka hned u otevírací doby (která je jak jinak než výjimečná). No nedej to!

Pekárna PraktikaPekárna Praktika (zdroj: www.pekarnapraktika.cz)

A co vy? Máte v Praze své oblíbené místo, kam na šneky chodíte?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa