#FreshTag.cz


Sladký festival: v Belgii se staví ohromné sochy z čokolády

zdroj foto: wikipedia.com

31.3.2018Iva Mališová

Zní to jako sen „čokoholiků“ – v Belgii vyrobili v rámci výstavy obrovské čokoládové sochy slonů a plameňáků! Čokoládové sochy zvířat jsou až 3 metry vysoké a tvoří zlatý hřeb celé výstavy. Na festivalu se podílelo celkem 40 čokoládových výtvarníků, kteří vymodelovali 50 obřích čokoládových soch.

Face Tweet Seznam

Na festivalu ChocoPalace, který se koná v městě Durbuy jihovýchodně od Bruselu, je instalována třeba čokoládová řeka, kolem které se nacházejí stánky, kde si můžete koupit různé pralinky, čokoládové nápoje, zkrátka všechno čokoládové, na co jenom pomyslíte.

Čokoládový slon na výstavě v DurbuyČokoládový slon na výstavě v Durbuy (zdroj: pxhere.com)

Událost už přilákala více než 30 000 návštěvníků, nicméně o Velikonocích se toto číslo určitě zvýší. Celá akce poté potrvá do 8. dubna.  

Pralinky Godiva patří mezi ty nejznámější Pralinky Godiva patří mezi ty nejznámější (zdroj: wikipedia.org)

Město Durbuy s počtem obyvatel sotva převyšujícím 10 tisíc je podle místních označeno za „nejmenší město na světě“, ale i tak přitahuje pozornost návštěvníků z nedalekého Bruselu nebo Lucemburska zvlášť pro svou čokoládovou výrobu.

„Cílem festivalu bylo vytvořit rekord největších čokoládových soch vystavených v nejmenším městě na světě,“ řekla Laura Trommerlenová, organizátorka festivalu.

Čokoláda jako dárek nikdy nezklame, zvlášť ta belgickáČokoláda jako dárek nikdy nezklame, zvlášť ta belgická (zdroj: flickr.com)

Vůně čokolády je v Belgii všudypřítomná, výlohy praskají ve švech pod tíhou nejrůznějších druhů pralinek. Výroba čokolády je neodmyslitelně spjata s belgickou kulturou. Od 19. století se zařadila k hlavním průmyslovým odvětvím a nyní tvoří důležitou část národní ekonomiky.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa