#FreshTag.cz


Kožešina se na letošním Fashion Weeku v Londýně neobjeví

zdroj foto: pxhere.com

Módní přehlídky nejsou mezi aktivisty za práva zvířat příliš oblíbené. Velmi často na nich totiž dochází k předvádění nejnovějších módních kousků, které používají ke své výrobě kožešinu ze zvířat. Výjimkou není ani populární britský London Fashion Week. Letos se však všichni zastánci zvířat dočkají zadostiučinění.

Face Tweet Seznam

London Fashion Week je módní přehlídka konající se, jak již z jejího názvu vypovídá, v hlavním městě Velké Británie. Poprvé se na ní mohli fanoušci módy podívat v říjnu roku 1983. Akce je pořádaná dvakrát do roka, v únoru a v září.

BFC (British Fashion Comission) se letos rozhodla zakázat, aby se na módním mole předvádělo oblečení ze zvířecí kožešiny. Britská komise tak učinila na základě výsledků dotazování osmdesáti návrhářů, kteří se britského Fashion Weeku účastní, zda některý z jejich kousků obsahuje kožešinu. 

„Dotazování BFC reflektuje kulturní změnu postavenou na ideálech a volbách módního odvětví, mezinárodních značek a také sentimentálnost spotřebitelů,“ uvedla organizace. 

Na módních molech se často objevují kožešinové výrobkyNa módních molech se často objevují kožešinové výrobky (zdroj: pxhere.com)

Zákaz kožešiny na London Fashion Weeku je vítězstvím pro aktivisty bojující za práva zvířat. V posledních letech se stala módní přehlídka v Londýně terčem jejich aktivit. Nezisková organizace PETA letos naléhala na pořadatele v dopise, aby zakázali zvířecí kožešinu.

Zákaz na letošním ročníku je sice úspěchem, žádný velký zázrak se však nekoná. BFC totiž nikomu zákaz kožešiny nevnucuje a vždy bude jednat v rámci rozhodnutí módních značek. Jedná tedy stále v nejlepším zájmu módního odvětví.

„Naše tradice se nijak nezměnila, podporujeme kreativitu módních návrhářů a nemyslíme si, že jsme v pozici, kdy bychom mohli zakázat kožešinu,“ řekl tiskový mluvčí BFC.

Londýnská módní přehlídka letos vůbec poprvé neuvede oblečení ze zvířecí kožešinyLondýnská módní přehlídka letos vůbec poprvé neuvede oblečení ze zvířecí kožešiny (zdroj: pxhere.com)

Tento krok velmi uvítala organizace Humane Society International, která učinění BFC nazvala stěžejním okamžikem pro zánik krutého obchodu s kožešinou. „Není nic luxusního na věznění divokých zvířat v malých kovových klecích,“ tvrdí Humane Society International. HSI také varovalo luxusní značku Prada, že se stane terčem jeho aktivit, pokud nepřestane používat kožešinu.

Mezi značky, které kožešinu přestaly používat, patří Gucci, Versace, DKNY, Giorgio Armani a nyní nově také Burberry.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa