#FreshTag.cz


Letná frčí! 4 TOP místa kam o víkendu na brunch

zdroj foto: www.facebook.com

10.11.2017Jana Krivenkaja

Nebudeme si nic nalhávat! Žádná pražská čtvrť neinspiruje k víkendovému potulování „na pohodu“ víc než Letná. Pokud jste i vy propadli kouzlu sobotních brunchů, země zaslíbená každého labužníka se rozléhá právě zde: mezi Stalinem a Stromovkou. Obzvláště teď, v atmosféře barevného fotogenického podzimu není lokality, kterou můžeme doporučit vřeleji.

Face Tweet Seznam

1. Farm Letná

Náš favorit. Z každého metru čtverečního tohoto hip a fesh prostoru na vás dýchá Skandinávie (a to jste se ještě nedostali na zahrádku k visatým kolům!). Tento podnik se na snídaně a brunche vyloženě specializuje, proto z jeho nabídky zaručeně vyberete, ale jednoduché to nebude – když ono všechno zní a vypadá tak lákavě?

Vejce na čtyři způsoby nebo sladká variace s lívanečky, fresh juice nebo cappucino, a na dezert jeden z domácích cupcaků či mrkvový dort? Ještě nikdy volba jídla nebyla tak příjemná. Farm Letná je jak dělaná pro pomalé brunche. A pokud se zdržíte déle – nezoufejte, obědová nabídka tu také stojí za hřich!

Farm LetnaFarm Letna (zdroj: www.facebook.com)

2. Bistro 8

Místní ho znají jakbysmet, nemístní o něm rozhodně alespoň jednou zaslechli. Spíše čisté minimalistické bistro než útulná kavárnička, Bistro 8 je vyhlášené právě svými stejně minimalistickými snídaněmi, na jejichž kvalitě se nicméně nešetří. Vejce Benedikt tu nečekejte, ale klasiku jako palačinky, jogurty či tousty podávají ve všední den už od osmé hodiny ranní.

Snídaňové publikum se tu proměňuje dle minutových ručiček – kravaťáky střídají kreativci, které střídají maminky s nemluvňaty. O víkendu si tu vychutnáte právě spíše brunch v pestré společnosti štamgastů - otevřeno mají až od deseti. Bistro 8 má zkrátka něco pro každého. Chodí se sem ale především na poctivá domácí jídla a milý personál.

Bistro 8Bistro 8 (zdroj: www.facebook.com)

3. Café Vivien

Trochu zapadlá a zvenku nenápadná kavárna na rohu Veletržní a Kamenické okouzlí hlavně křehké květinky. Je celá do růžové, u vchodu vás vítá plyšový medvídek (spíše obří medvěd, ale na velikosti nesejde ☺) a provozuje ji milá a krásně oblékaná paní jak z pohádky. Sem přijďte až po jedenácté, ať si můžete pochutnat na bezlepkových dobrotách a čaji.

Ke croissantu dostanete výběr domácích marmelád, a ke kávě sirup. Zkrátka, je to spíš něco pro milovníky sladkých brunchů italského stylu. Aktuálně Cafe Vivien také hostí foto výstavu Jana Kvardy, a tak kromě potěšení pohárků chuťových, určitě rozmazlíte i pohárky vizuální.

VIVIENcafeVIVIENcafe (zdroj: www.facebook.com)

4. Café Letka

Náš seznam by nebyl úplný bez (nyní již) legendární Letky. Od Letenského parku je co by kamenem dohodil, nicméně házet kameny do takhle krásného prostředí se nedoporučuje. Křišťálové lustry zdobí módně ošoupaný industriální interiér (údajně zachovaný až z dob Rakouska-Uherska), o místo k sezení je tu velký zájem, proto obří stůl je většinou obsazen vícero skupinkami najednou.

Letka je ideální na sobotní lážo plážo proložené procházkou v parku a možnou návštěvou NTM nacházejícího se hned naproti. Kafe dobrý, dezerty luxusní a brunch si musíte poskládat sami z toho, co je aktuálně v nabídce (pokud zrovna nebudou mít svoji vyhlášenou farmářskou snídani). Za tu nenapodobitelnou atmosféru to ale stojí!

Cafe LetkaCafe Letka (zdroj: www.facebook.com)
Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa