#FreshTag.cz


7.3.2018Jan Marek

Herní vychytávka rozšířené reality (AR) využívající principu geocachingu ukořistila Nianticu ještě loni až 800 milionů dolarů. Lovení pokémonů se ale dost možná letos na jaře stáhne do ústraní. Další z herních vývojářů operujících na polích platforem iOS, Android a Apple Watch totiž převzal koncept Pokémon GO a z lehce infantilního, ale přece úspěšného, kultovního motivu přeskočil do surového Jurského světa. K tomu navíc Ludia přidal také prvek PvP a ještě jednu další, velice důležitou odlišnost.

Face Tweet Seznam

Pakliže se na chytání pokémonů cítíte moc staří a raději byste v ulicích svých domovů číhali na trochu nebezpečnější stvoření, herní vývojář Ludia nabízí řešení. Za využití stejné technologie rozšířené reality, která do kamerou vašich mobilních zařízení snímaného světa přidává neexistující, naprogramované digitální prvky, budete moci cestovat městy i přírodou, sledovat nebezpečná zvířata a sbírat jejich DNA. S každým dalším vzorkem zvýšíte počet svých zkušeností, až si nakonec v laboratorních podmínkách budete moci vypěstovat vlastní “hybridní” dinosaury, s nimiž mezi sebou vy a vaši přátele navíc můžete i zápasit.

Video: Podívejte se na teaser nové hry

Úpravy hry oproti pokémonům? 

Kanadský vývojář však kromě nástavby PVP módu přidal ještě jednu úpravu oproti hernímu hitu Pokémon GO. Uživatelé hry Jurský svět: Alive nebudou muset nutně opouštět své domovy. Aplikace nabízí i možnost využití programového dronu, který v blízkém okolí uživatele může vzorky dinosauří DNA sbírat namísto něj.

“Prvek objevování určitě zůstává, chtěli jsme ale udělat hru o něco víc přizpůsobivou a také vám dát něco, čím byste se mohli zabavit i doma,” říká výkonný viceprezident herní divize studia Universal Pictures, Chris Heatherly. Ludia při vytváření svých her úzce spolupracuje s majiteli značek, které motivují jejich projekty. V minulosti tak vydali například i hru Dragons: Rise of Berk na motivy filmu Jak vycvičit draka od studia DreamWorks.

Od startovní stovky prvních dinosaurů po... NEKONEČNO

Nynější spolupráce se studiem Universal Pictures, která vyústí vypuštěním hry letos na jaře, tak přímo i nahrává červnové premiéře filmu Jurský svět: Zánik říše. Dalším společným cílem studia a vývojářů od Ludia je od počátečního počtu 100 dinosaurů neustále přidávat další.

“Hodně se zaměřujeme na hybridy a super-hybridy v této hře, abychom umožnili vytvoření pokud možno co nejvíce nekonečného světa možností,” říká výkonný ředitel kanadské společnosti Alex Thabet.

Jurský park i ve vašem parku před domem, klidně i dětskémJurský park i ve vašem parku před domem, klidně i dětském (zdroj: www.flickr.com)

Budou větší než domy

A protože se jedná o AR, dinosauři skutečně mohou neustále růst do obrovských rozměrů, od několika málo stop po dvoupatrové domy a výše. “Opravdu v této hře vidíme budoucnost pokračování Jurského světa, akorát ve vašich mobilech. Tohle je poprvé, co vám umožňujeme vzít dinosaury z ostrova a z našeho světa příběhu do reálného světa a vašich životních příběhů,” dodává Heatherly.

Láká vás nová hra na principu Pokémon GO? Napadají vás nějaká rozšíření, která Ludia možná ještě mohla přidat?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa