#FreshTag.cz


Marvel graduje do velkolepého finále Infinity War. Máme fotky, příběh i dva možné termíny traileru

zdroj foto: www.commons.wikimedia.org

25.11.2017Jan Marek

Co si budeme povídat, do kin nedávno uvedená velká týmovka DC, Liga Spravedlnosti moc úspěchu nesklidila. I když nás to mrzí, produkční studia budou ráda, když se jim vůbec vrátí jejich investice, natožpak zhrzení fanoušci. Konkurenční Marvel tak v nejvhodnějším okamžiku, i když ne cíleně, rozhazuje své sítě a láká na příchozí trailer gigantické Infinity War. Ve hře jsou dvě data a pár fotek. Co je zatím potvrzené? 

Face Tweet Seznam

V posledním produkovaném snímku studia Marvel jsme skončili s příběhovou linkou Thora, potažmo i Hulka, kteří ve vesmírné lodi společně s Lokim, Heimdallem, pár gladiátory a zbytkem božské civilizace opouští smítka zničeného Asgardu. POZOR, NÁSLEDUJÍ SPOILERY!

I v této nekrátké, ale pouze jedné větě se skrývá více, než by se mohlo na první pohled zdát. Jestli si totiž vzpomínáte, jak Thor poslal svého nezvedeného, zdánlivě napraveného bratra Lokiho vzkřísit z Věčného plamene Surtura, aby vykonal Ragnarok, určitě si také vzpomenete, jak míjel jednu ze zakládajících entit celého vesmíru uloženou v Odinově pokladnici - Teserakt.

Takže to máme první Kámen nekonečna, který spolu s Thorem a Hulkem odcestoval z Asgardu na dlouhou cestu do nového domova na Zemi. Druhý Kámen nekonečna je, jak si již spousta fanoušků domyslela z jeho nadlidských i nadbožských schopností, uložený v Heimdallovi, jehož vševidoucí pohled také spočívá na palubě lodi. No a pak si vzpomeňte na potitulkovou scénu, ve které se před těmito nebohými bezdomovci z hlubin vesmíru vynořuje obrovská, mimozemská loď nebezpečně podobná těm z armády Chitauri (slouží Thanosovi) z prvních Avengers, a máte nástřel začátku Infinity War. 

Video: Thanosova loď se objevuje v pozadí potitulkové scény (kinorip)

V Avengers totiž Lokimu propůjčil jeho žezlo a armádu Thanos. Víme i to, že v Lokiho žezle se skrýval další z Kamenů nekonečna, který nyní spočívá na čele Visiona nacházejícího se na Zemi. Tam také Thanos se svoji gigantickou lodí směřuje, nejdřív se ale serve s Thorem a Hulkem, kteří se budou s nevelkými šancemi snažit o překažení transakce, která proběhne mezi Lokim a Thanosem, totiž předání Teseraktu z Odinovi pokladnice. Nanejvýš pravděpodobné je i to, že s tímto kamenem a dalšími dvěma, které ukořistil po cestě, se extrakci kamene ze svého těla neubrání ani Heimdall.

Které dva kameny, že už to Thanos má? Červený Aether uložený u Sběratele z potitulkové scény druhého Thora a fialový kámen, Orb, uložený na planetě Nova z prvních Strážců galaxie. Právě ti si nejspíš vyzvednout hrdiny Thora a Hulka, kteří po střetu se Šíleným titánem zůstanou napospas holému vesmíru – právě tito dva mají totiž fyzičku na to, aby kruté podmínky vakua vůbec mohli přežít. 

Video: Lady Sif a Volstagg ukládají Aether ke Sběrateli

Na Zemi tak čeká blonďatá Black Widow, zarostlý Kapitán Amerika a nespoutaná Scarlet Witch, které můžeme vidět na fotkách mimo jiné také čelící člence nové skupinky záporáků Black Order, Proximě Midnight. Síly s nimi budou muset spojit i zbývající a odtržení členové Avengers, také Spider-Man a určitě i Doctor Strange, který spolu s Visionem drží poslední z Kamenů nekonečna, Kámen času.

Video: Kámen času zatím v bezpečí u neochvějného Doctora Strange

Ukázku bychom měli dostat buď po první adventní neděli, tedy 4. prosince, nebo spíše pravděpodobně spolu s prvními předpremiérami nových Star Wars s podtitulem Poslední z Jediů, tedy 13. – 15. prosince.

Který z termínu se vám zdá pravděpodobnější, a máte nějaké další informace, které byste nám k nástřelu příběhu Infinity War mohli přihodit? 

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa