#FreshTag.cz


McDonald's bude ekologický. Chce recyklovatelné obaly a třídění odpadků

zdroj foto: c1.staticflickr.com

17.1.2018Jan Marek

Jeden z nejznámějších globálně rozšířených fast food řetězců přislíbil, že nejdéle do osmi let plně přejde na recyklovatelné materiály. Postupnou proměnou tak projdou obaly, tašky, ale i brčka a kelímky. Změna bude platit pro všechny McDonald's pobočky ve světě a vychází vstříc požadavku od samotných zákazníků. 

Face Tweet Seznam

“Máme zodpovědnost využít náš rozsah pro dobrý účel, který by měl zároveň smysluplný dopad na celý svět,” říká vedoucí zásobování řetězce Francesca DeBiase.

Společnost žádné předepsané postupy zatím nemá, je to jinak od města k městu

V současné době nemá společnost žádný jednotný předpis, kterým by se měly její pobočky v přístupu k ekologičnosti svého provozu řídit. Jinak řečeno, kdybyste hledali provozovnu, ve které by vám hamburger servírovali v recyklovatelném papíru a džus byste si k němu mohli srkat z jiného než plastového brčka a kelímku, je vaše šance na úspěch asi jedna ku jedné, že narazíte na tu správnou. S rozdělenými koši na třízení odpadků je to horší.

Tyhle obaly čeká nahrazeníTyhle obaly čeká nahrazení (zdroj: cdn.pixabay.com)

Obalů z recyklovatelných materiálů využívá asi polovina poboček z celého řetězce a pouhých 10% z nich dbá na třízení odpadu  McDonald's hodlá tento svůj stav změnit – do roku 2025 bude vyžadovat 100% zapojení od každé jediné budovy, která nese označení velkého žlutého M. 

Pro svůj cíl hodlají udělat vše, potřeba je hlavně spolupráce 

„Budeme spolupracovat s průmyslovými experty, vládami jednotlivých států a také skupinami s environmentální agendou, abychom vylepšili design balení produktů, vytvořili nový recyklační program, upravili systém referenčních hodnot a poučili o všem jak naše zaměstnance, tak zákazníky,“ dodává DeBiase. 

Takovéto (dobře, trochu jiné) koše potkáte po proměně na každé pobočceTakovéto (dobře, trochu jiné) koše potkáte po proměně na každé pobočce (zdroj: www.publicdomainpictures.net)

Na "ostrovech" to jde nejrychleji - všechen plast pryč!

McDonald’s však není jedinou společností, která takto reaguje na požadavek svých zákazníků po ekologičtějším přístupu a provozování. Síť britských supermarketů Iceland takovou proměnu přislíbila rovněž a to již do roku 2023. Prioritou obou společností je především co nejrychleji vyřadit z procesu balení veškerý plast. Británie je v tomto ohledu progresivnější, právě od McDonald’s tam více jak tisíc restaurací úplně upustilo od pěnových materiálů, k čemuž zavedli i tříditelné koše. 

„Tyto cíle mají potenciál něco skutečně změnit, žádná jiná restaurace totiž nemá takový rozsáhlý celosvětový řetězec v zásobování jako McDonald’s,“ přiklání se k vyjádření společnosti viceprezident spřáteleného, partnerského Fondu pro obranu životního prostředí (EDF). 

Jaké máte s  McDonald’s zkušenosti vy a co vaše požadavky? 

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa