#FreshTag.cz


Mileniálové mají optimismus v krvi. Základem jsou pro ně dobré vztahy s lidmi a zajímavá práce

zdroj foto: pixabay.com

26.4.2018Iva Mališová

Mladé lidi (mileniály - tj. generaci mezi 18 a 28 lety věku) čeká vstup do samostatného života, a oni věří, že i skvělá budoucnost. Zatím přesně nevědí, čím se budou živit, ale chtějí, aby je práce bavila. Rádi by také hodně cestovali, ale až polovina z nich se rozhodně nehodlá odstěhovat z místa, kde vyrůstali. Vyplývá to z průzkumu Česká spořitelny a společnosti Kantar.

Face Tweet Seznam

„Vždycky jsem nemohla dočkat, až budu dospělá. Myslím, že je fakt super být dospělý, i když už si musím sama podávat daňový přiznání," řekla pro irozhlas.cz čtyřiadvacetiletá Katka ve své oblíbené restauraci v pražském Karlíně.

Optimismus je generaci mileniálů, narozených zhruba mezi roky 1989 a 1999, údajně vlastní. Až 83 procent mladých se podle nového průzkumu dívá do budoucnosti s vírou a nadějí.

Mladí lidé jdou proti trendu svých rodičů, chtějí se hlavně bavitMladí lidé jdou proti trendu svých rodičů, chtějí se hlavně bavit (zdroj: pexels.com)

Do této věkové skupiny spadá i Eliška Podzimková, ilustrátorka, animátorka a grafička. Co ji napadne, když se řekne mileniál?

„Slýchávám větu od starších generací, že jsme generace, která nechce pracovat. S tím zásadně nesouhlasím. Jsme pohodlní, ale ne v tom smyslu, že bychom do třiceti bydleli u mámy v baráku,“ přibližuje.

Více než tisícovka mladých ve věku Elišky a Katky odpovídala na rozsáhlý dotazník po internetu. Podle šéfky týmu výzkumníků České spořitelny Moniky Hrubé z něj vyplynulo z něj několik zajímavých věcí.

Už jsme o tom také psali...

„Mají dost často hodně hezké vztahy s rodiči. Rodiče je hodně podporují, tak jak to dělali odmala, jak psychicky, tak i finančně," vysvětluje Hrubá.

Průzkum podle ředitelky marketingu České spořitelny Moniky Hovorkové mimo jiné odhalil i to, že generace mladých Čechů je poměrně konzervativní a opatrná, co se týče životních a finančních plánů. Přitom se prý ale plánují rozjet do světa.

Cestování řadí na vrchol svého žebříčkuCestování řadí na vrchol svého žebříčku (zdroj: pixabay.com)

„Kdyby najednou dostali balík peněz, tak první volba je cestovat. Objevit svět, něco si tam vyzkoušet," doplňuje Hovorková.

Mají také vidinu zajímavé práceMají také vidinu zajímavé práce (zdroj: pixabay.com)

Co je tedy v žebříčku mileniálů na předních pozicích? Rodina, zdraví a zajímavá práce.

Souhlasíte?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa