#FreshTag.cz


Móda léta 2018: Sluneční brýle RETRO? Celebrity je už propagovaly

zdroj foto: cdn.pixabay.com

22.1.2018Jan Marek

Co do ochrany před UV zářením by sice mohly mít filtr jako každé jiné, vzhledem k velikosti jejich obrouček ale budou sluneční brýle tohoto léta asi vcelku k ničemu. Vzestupnou módní éru brýlí, které budou patrně ještě menší než proslulé Lenonky nesmrtelného zpěváka Beatles, sdílí nicméně i hvězdy jako Rihanna nebo Kanye West, takže je to dost možná opravdu nasnadě.

Face Tweet Seznam

O pravděpodobné možnosti návratu retro stylu devadesátek a jejich minimalistické snahy o ochranu lidského zraku proti oči vypalujícímu slunci se dočítáme v britském deníku Independent. Co nás v tuto chvíli zajímá? Proč by se mikroskopické sluneční brýle měly vrátit zrovna nyní.

Velké už nosit nemůžeš...

“Poslal mi mail, který říkal v podstatě jednu jedinou věc - velké už nosit nemůžeš, teď to bude o těch malých,” řekla deníku modelka Kim Kardashian. Zprávu jí poslal její manžel Kanye West, který se z rapu přeorientoval na podnikání v designu a módě. “Poslal mi tak milion fotek s těmi maličkatými slunečními brýlemi z devadesátek, právě jako jsou i tyhle,” dodala Kim ve vysílání módní show.

Odstartovaly to přehlídky v loňském roce 

To se ale musíme vrátit až do loňského února. Právě tehdy totiž celebrity začaly propagovat tuto novou módu, patrně ale s úmyslem uvést brýle jako trend o celý rok dříve. Modelky jako Kendall Jenner nebo v květnu pak i Bella Hadid pouze reagovaly na podzimní přehlídku kolekce Belanciaga jarních a letních modelů 2017. Na té se s oslnivými okuláry ve stylu Trinity a Nea z Matrixu předvedl designér Demna Gvasalia.

Zpěvačka Rihanna je také vyzkoušela 

Módní trend nastupujícího léta se pokusila podpořit i Rihanna na filmovém festivalu v Cannes. Pro procházku po červeném koberci zvolila působivé bílé šaty, se kterými barevně sladila také obroučky svých mikroskopických sešikmených slunečních brýlí. Jelikož byla ale jednou z mála, aplikace návratu retro dob devadesátkových let v létě 2017 neuspěla.

Celebrity to ale nevzdávají

Hvězdy přehlídkových mol, filmů a hudebních vystoupení to ale ani tak nevzdávají a minimalistickou snahu stále připomínají. V srpnu se připojila také dětská stár seriálu Stranger Things Millie Bobbie Brown, která malé brýle vytáhla na oceněních Teen Choice Awards.

Média hlavy rozhodně nevěší. Oslí můstky? Kdepak, prý se obrací doba

Britské deníky Independent i Guardian a samozřejmě také týdeníky a magazíny s módní náplní Vogue a People se ale rozhodly vytáhnout trend i počátkem letošního roku. A my se opět ptáme, proč zase? K odpovědi jsme se pročetli a zároveň jsme přidali trochu vlastní interpretace. Vysvětlení je takové, že se obrací doba, kdy sluneční brýle sloužily celebritám (ale i běžným lidem) k tomu, aby se za nimi skrývaly.

Malé sluneční brýle jsou extravagantní, upozorní

Nyní je to podle uvedených titulů spíše tak, že brýle musí upozornit a právě to nezvládne nic jiného tak dobře jako pořádně extravagantní doplněk v retro stylu, na který musíte vůbec pořádně zaostřit, abyste ho viděli a to pak teprve vynikne i celý obličej dané hvězdy. Paparazzi a selfie fanoušci tak dostojí svého zrovna tak jako ti, kteří se již nechtějí skrývat a nebojí se vyjít na světlo, upozornit.

DropOne now @kendallandkylie

P%u0159sp%u011Bvek sdlen Kendall (@kendalljenner),

My hledáme vysvětlení dál... naději vidíme v hnutí proti obtěžování #MeToo

A takovou tendenci nyní máme nasnadě přesně v té samé oblasti a byznysu - hnutí za boj proti sexuálním obtěžování a útokům nejenom v Hollywoodu, ale hlavně tam. Alespoň taková je ta naše domněnka navíc pro to, proč by měly sluneční brýle zabrat zrovna teď v kontextu vysvětlení britských deníků a módních magazínů.

Jak se k tomu stavíte vy? Podpoříte retro comeback a pořídíte si na letošní léto alespoň ty lenonky?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa