#FreshTag.cz


11.12.2017Káťa Kočí

Rok 2017 se chýlí ke konci a lidé pomalu začínají rekapitulovat, jaký byl, co se podařilo, co se změnilo… a postupně si stanovují i plány, cíle a předsevzetí na rok příští. Ačkoli to zní zatím docela neuvěřitelně, rok 2018 opravdu klepe na dveře, a nejlepší je vstoupit do něj připravení

Face Tweet Seznam

Proto jsme pro vás připravili výběr 6 diářů, které by vám v novém roce mohly být jak nejlepším kamarádem, tak pomocníkem při cestě k dosažení čehokoli, co si stanovíte.

1) Doller

Doller je asi nejznámější český motivační diář s jednoduchým cílem - pomoci lidem na cestě za jejich sny. Název diáře je složeninou jmen Jiřího Doležala a Jana Emlera, autorů, kteří neustále posouvají svůj výtvor dál a dál... letos přidali do nabídky nový Doller v jemně růžové barvě pro dámy. Největší výhodou Dolleru je to, že je nedatovaný - můžete si začít plnit cíle, kdykoli se rozhodnete. Najdete v něm jak měsíční přehled, tak týdenní podrobnější plánovač, také prostor pro stanovení cílů na rok i na jednotlivé měsíce, a pár stránek pro zpětné zhodnocení toho, co se každý měsíc povedlo.

Video: Doller - motivační diář

Více o Dolleru

2) Diáře od Albi

Albi diáře prostě nejde nezmínit, i když nejsou žádnou žhavou novinkou a všichni je jistě znáte. Do top diářů dostupných na českém trhu ale asi stále patří. Značka Albi byla před mnoha lety jakýmsi prvním průkopníkem, který vnesl do oblasti plánování trochu zábavy - stylová obálka, různé formáty podle potřeb uživatele, možnost sladit diář i s penálem, hrníčkem nebo propiskou… vybere si rozhodně každý a tyto diáře nikdy neomrzí. Můžete se spolehnout, že do každého nového roku vkročíte s čerstvým obalem, který vás bude inspirovat, na druhou stranu nemusíte měnit své plánovací zvyky, protože vnitřní uspořádání zůstává stejné.
 
Albi diářeAlbi diáře (zdroj: eshop.albi.cz)

Více o Albi diářích

3) Diář pro radost

Už podle názvu je jasné, že tenhle diář vám přinese radost do života. Jeho hlavním smyslem není ani tolik, abyste měli velký přehled nad svými dlouhodobými plány, ale abyste si v každé chvíli své existence uvědomovali, jaké úžasné, pozitivní a radostné věci se kolem vás dějí. Diář ke každému dni obsahuje citát a prostor k vyplnění toho, co vám udělalo radost, čím jste udělali radost někomu jinému a za co jste vděční. Diář navíc obsahuje horoskopy a tipy na to, jak dosáhnout harmonie s přírodou, lidmi a sebou samým. Celkově z něj vyzařuje neskutečná hravost a pohoda - může tak být i třeba výborným dárkem pro někoho jiného.

Video: Diář pro radost představuje jeho autorka

Více o Diáři pro radost

4) Franklin Covey

Asi nejpropracovanější plánovací systém založený na knize Sephena R. Coveyho "7 návyků skutečně efektivních lidí" vám pomůže nejen splnit předsevzetí, která na rok máte, ale naučí vás věnovat pozornost tomu, co je skutečně důležité. Je to dražší záležitost, je však výhodou, že si jednou koupíte profesionálně vypadající desky, a pak už jen dle potřeby dokupujete náplně. Používají ho ti nejúspěšnější - vrcholoví manažeři i úspěšní podnikatelé. Tento plánovací systém vás naučí využít naplno svůj čas a u toho nezanedbat žádnou z oblastí života - ať je to kariéra, přátelé, odpočinek, zdraví či zábava.
 
Profesionální plánování s Franklin CoveyProfesionální plánování s Franklin Covey (zdroj: www.franklincovey.cz)

Více o Franklin Covey

5) A Cup Of Style diář

Pro ty, kdo sledují českou blogerskou a youtuberskou scénu, je nejspíš úplnou nezbytností diář A Cup Of Style, dílo Nicole a Lucie Ehrenbergerových. Diář je k dispozici ve většině knihkupectví dokonce ve dvou velikostech. Obě obsahují prvky podobné třeba Dolleru - jak měsíční, tak týdenní přehledy - najdete tam i podobnosti s výše zmíněným diářem Radost - třeba textíky od autorek a citáty - a v neposlední řadě i inspiraci světem bullet journalingu - například takzvané habit trackery, pomocí nichž si každý měsíc sledujete dodržování nových návyků (což může být právě pro období předsevzetí velice nápomocné).
 
Video: A Cup Of Style o diářích na 2018

6) Diář Infinity

Jako poslední se do našeho výběru dostal diář Infinity, malý praktický bloček, který obsahuje všechno, co můžete potřebovat. Opět je srovnatelný s prvním zmíněným Dollerem (a i zde jsou jeho autory dva mladí podnikatelé - Filip Woś a Jan Klika), oproti Dolleru je však menší a má kroužkovou vazbu. K dostání je ve dvou verzích - jedna je cílená přímo na studenty, s praktickým prostorem pro zapsání rozvrhu, předmětů a zkoušek, druhá dává více prostoru tomu uvědomit si pozitiva kolem sebe, což tvůrci nazývají Deníkem vděčnosti. Navíc na svém webu nabízí na diář obaly, jejichž nákupem podpoříte chráněnou dílnu.
 
Diář Infinity - plánování ročních cílůDiář Infinity - plánování ročních cílů (zdroj: www.diarinfinity.cz)

Více o Infinity diáři

A co vy? Používáte k plánování internet a chytré aplikace, a nebo jste konzervativní a co není na papíře, jako by neexistovalo? Vybrali jste si nového průvodce příštím rokem z našeho seznamu? Nebo nám tu snad něco zásadního chybí? Podělte se o své zkušenosti, i my si rádi necháme poradit.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa