#FreshTag.cz


31.12.2017Káťa Kočí

Rok 2017 je definitivně za námi, a tak nastal čas ho zhodnotit i po filmové stránce. Kina nám přinesla spoustu novinek, mezi nimiž se našlo i několik opravdu zdařilých kousků, které by neměly nikmu utéct a rozhodně by s příchodem dalšího roku neměly být zapomenuty. Náš výběr TOP 10 filmů roku 2017 je tu!

Face Tweet Seznam

1) Vražda v Orient expresu

Kenneth Branagh jak v hlavní roli, tak v režisérském křesle ukázal, že i předělávky klasik se mohou povést. Nejslavnější a nejlepší detektiv na světě Hercule Poirot vyšetřuje neočekávanou a důmyslně provedenou vraždu, k níž došlo ve vlaku, který uvízl v zasněžených horách a čeká na vyproštění. Tento napínavý detektivní příběh si rozhodně zaslouží vaši pozornost. 

Video: Vražda v Orient expresu

2) Logan: Wolverine

Epický závěr příběhu o jednom z nejznámějších mutantů Wolverinovi. Muž s drápy stárne a postupně přichází o svou sílu a schopnost se uzdravit z jakéhokoli úrazu. I přesto, že už nemá moc vůle o cokoli bojovat a ani moc nemá proč žít, naskytne se mu jedna poslední šance a poslední záchvěv naděje, že může někomu pomoci a udělat v něčím životě rozdíl.

Video: Logan: Wolverine

3) Star Wars: Poslední z Jediů

Prosincový trhák, který je už tak nějak povinností filmového fanouška. Síla se předloni znovu probudila a nyní povstává poslední Jedi, aby opět nastolil rovnováhu mezi dobrem a zlem. K tomuto snímku není co dodávat, možná jen, že se vážně povedl a je to skutečně velkofilm, jak má být. A pokud jste ho ještě neviděli, stíháte jej pořád v kinech.

Video: Star Wars: Poslední z Jediů

4) Blade Runner 2049

Harrison Ford a Ryan Gosling v pokračování více než 30 let starého sci-fi Blade Runner o době, v níž uměle vyrábění lidé už nejdou poznat od skutečných… naopak skutečné - narozené - bytosti jsou naprostou vzácností. Režisér Denis Villeneuve dokázal na film z roku 1982 navázat příběhem, barvami, náladou, dynamikou a i celkovou snovou atmosférou, která je s filmem spojená.

Video: Blade Runner 2049

5) Dunkerk

No jo, zase ten Nolan. Jako by jeho jméno bylo vstupenkou do top desítky filmů jakéhokoli roku. Ne každý se sice hned zorientoval ve třech časových rovinách, které se v tomto snímku prolínají, i přesto se však Dunkerk řadí mezi filmy, které byste si neměli nechat ujít. Svým způsobem je krásný i hrozivý, realistický, drsný i kouzelný. Je to prostě válečný film, jaký tu ještě nebyl.

Video: Dunkerk

6) John Wick 2

Další z filmů, které si rozhodně zaslouží místo mezi nejlepší desítkou roku 2017, je pokračování Johna Wicka. Dvě hodiny čisté akce, během nichž Keanu Reeves vlastnoručně zlikviduje přes stovku nepřátel, nejsou sice nic pro citlivější povahy, pokud ale snesete pohled na krev, tenhle film je opravdová pecka.

Video: John Wick 2

7) I dva jsou rodina

Omar Sy v hlavní roli nového filmu o tom, jak se z bezstarostného problémového pařmena ze dne na den stává otec malé holčičky. Srdečný příběh o životě a jeho překážkách - včetně mnoha opravdu komických situací - vás možná pobaví, možná rozpláče, možná donutí zamyslet nad křehkostí a krásou okamžiků, co se nikdy nevrátí… nebudeme se tu dále rozplývat, na tenhle film se prostě určitě koukněte!

Video: I dva jsou rodina

8) Já, padouch 3

To by bylo, aby se do top desítky neprobojoval ani jeden animák! Ačkoli rok 2017 přinesl animovaných filmů více než spoustu, málokterý stál za řeč nebo třeba opakované zhlédnutí. Výjimkou je třetí pokračování filmu o velepadoušské rodině Grua, Lucy, třech adoptovaných holčiček a spousty roztomilých mimoňů. Jejich nové dobrodružství pobaví malé i velké a určitě ho doporučujeme vidět.

Video: Já, padouch 3

9) Strážci Galaxie Vol. 2

Strážci Galaxie jsou dalším z povedených pokračování, která rok 2017 přinesl. Zvláštní uskupení tak-trochu-hrdinů, kteří mají opět na starosti záchranu celé Galaxie, připlulo na vlně skvělé hudby a parádního humoru, a pokud jste tenhle film prošvihli v kinech, máte co dohánět.

Video: Strážci Galaxie Vol. 2

10) Válka o planetu opic

V poslední Planetě opic se definitivně rozhoduje, kdo vyhraje dlouholetý spor mezi opicemi a lidmi. Opice vedené Caesarem proti lidem vedeným plukovníkem McCulloughem. Poslední velký střet. Jedni přežijí a planeta bude jejich… a druzí definitivně vymřou. Válka o planetu opic je po kinematografické stránce opravdovým skvostem, co by vám neměl proklouznout mezi prsty.

Video: Válka o planetu opic

I když je ze všech premiér roku těžké vybrat jen 10 kousků, nějak jsme si s tím poradili. A co vy, našli jste v našem výběru svého favorita? Nebo nám tu něco chybí? Podělte se o svůj názor.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa