#FreshTag.cz


Nejlepší město pro studenty je Londýn, Praha v průzkumu obsadila třicáté místo

zdroj foto: pxhere.com

10.5.2018Štěpán Sochor

Pokud přemýšlíte, kam jít studovat na vysokou školu, mohl by vám pomoci nejnovější průzkum zabývající se kvalitou měst pro život studentů. Studium v zahraničí je stále více a více populární. Procestovat svět, získat zkušenosti a vzdělání na kvalitní univerzitě je k nezaplacení. To, co si rodiče dnešních studentů nemohli kvůli tehdejšímu režimu dovolit, je dnes považováno za běžné. Do kterého koutu světa se tedy vydat?

Face Tweet Seznam

Výsledné pořadí měst z celého světa je postaveno na základě několika faktorů počet kvalitních univerzit v daném městě, místní pracovní trh, kulturní rozmanitost a kvalita života. Průzkum obsahuje také anketu, které se účastnilo na 50 000 studentů a která měla za úkol poukázat na výhody a nevýhody města. Průzkum vytvořila společnost Quacquarelli Symonds.

Výběr města ke studiu v zahraničí není jednoduchýVýběr města ke studiu v zahraničí není jednoduchý (zdroj: pxhere.com)

Londýn si zajistil první místo v žebříčku díky své vysoké míře tolerance a diverzitě. Díky tomu se studenti z dalekých zemí necítí vyloučeni z tamní společnosti. Město disponuje velkým množstvím institucí světové kvality. Patří mezi ně například Imperial College, University College of London, the London School of Economics a King’s College. Na hlavní město Británie je také nahlíženo jako na místo, kde studenti mohou navázat kontakty se zaměstnavateli a najít si potenciální práci.

Značnou nevýhodou Londýna je bohužel skutečnost, že se zdejší náklady vyšplhají na celkem vysoké částky. Z finančního hlediska tak pro studenty hlavní město Velké Británie rozhodně není nejlepší volbou.

Paříž letos první místo neobhájilaPaříž letos první místo neobhájila (zdroj: pxhere.com)

V závěsu za Londýnem se obsadila města jako Tokyo, Melbourne či Montreal. V minulosti byla několik let královnou měst pro studenty Paříž. Ta se nyní usadila na příjemném pátém místě. V žebříčku TOP 30 se vyskytují pouze dvě americká města. Kromě Evropy zde dále mimo jiné nalezneme i několik měst z Austrálie a Nového Zélandu.

Praha obsadila třicáté místo z celkové stovky městPraha obsadila třicáté místo z celkové stovky měst (zdroj: pxhere.com)

Stověžatá Praha obsadila krásné třicáté místo a porazila tak například Kodaň, Brusel i Stockholm. Pro studenty z cizích krajů je na rozdíl od Londýnu finančně dostupná. Zatímco studium je zde průměrně drahé, náklady na studentský život v Praze jsou v porovnání s ostatními městy poměrně nízké. Někteří studenti na Praze vyzdvihli pohodlnost, jiní zase přátelskou atmosféru a skvělý noční život.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa