#FreshTag.cz


Nejočekávanější filmy roku 2018: Které pecky vám nesmí uniknout?

4.1.2018Petr Koutský

Nový rok se přihnal s rychlostí dostihového koně. Než pomyslně doběhne do svého finiše, neměli byste si v kinech nechat ujít deset bijáků. Kromě pokračování slavných sérií bude letošek plodný i na zcela nové filmové megatrháky!

Face Tweet Seznam

1. Deadpool 2

Netradiční komiksový hrdina v podání "pokusného králíka" Wadea Wilsona nadchnul v roce 2016 diváky na celém světě. Jaké bude pokračování Deadpoola, které má v ČR premiéru na konci června 2018? Doufejme, že se opět dočkáme pořádné porce nadsázky, dynamické akce a černého humoru. Režie se tentokrát ujal David Leitch, který má se skvělými akčňárnami nemalé zkušenosti (V jako Vendeta, Dannyho parťáci, Bourneův odkaz). To by mohlo být zárukou skvělé podívané i tentokrát!

Video: YouTube.com

2. The Predator

Vezmětě svalovce se zásobou zbraní, za kterou by se nemusela stydět ani menší armáda. A potom je pošlete do džungle, kde se jako na potvoru skrývá krvelačná potvora z vesmíru! Takový děj se odehrával v "jedničce" skvělého Predátora, v němž roku 1987 exceloval Arnold Schwarzeneger. V kultovním snímku se tehdy mihl i Shane Black, který je scénáristou a režisérem nového remake - The Predator. Jak dopadne návrat do stejné řeky? Black má na svém kontě několik povedených drsňáckých bijáků, což je jistě plus. Nechybí mu ani vysoký rozpočet. Na druhou stranu budou v The Predator chybět hollywoodské hvězdy včetně "božského" Arnieho. Nechme se tedy překvapit...

Video: YouTube.com

3. Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Již druhé nahlédnutí do kouzelnického světa ještě před Harrym Potterem nás v kinech čeká na podzim. Zatímco první část Fantastických zvířat byla téměř čistě pohádkovým snímkem, v Grindelwaldových zločinech údajně dosti přituhne. Můžeme se těšit nejen na hvězdné duo Johnny Depp - Jude Law, ale také (pro ty, kdo nečetli celou knižní sérii) na jedno senzační odhalení. Brumbál totiž vždy nebyl takovým dobrákem, jak si ho pamatujete z Bradavic. V této fantasy ale nemá být nouze ani o další nečekané dějové zvraty!

Video: YouTube.com

4. Jurský svět: Zánik říše

"Né mami, já nechci do Dino ZOO. Spapal by mě tam T-Rex!" Pokud máte slabost pro hladové dinosaury, kteří nikdy neuznali lidstvo jako vrchol evoluce, nezapomeňte si přidat do mobilu připomínku. Konkrétně na červen roku 2018. Právě tehdy by se měl na plátnech kin objevit druhý díl (už zase?!) Jurského světa. Kromě spousty efektů, akčních scén a snězených dobrodruhů se setkáme i se starými známými. Chrisem Prattem, Bryce D. Howardovou i profesionálním filmovým zachráncem světa Jeffem Goldblumem!

Video: YouTube.com

5. Avengers: Infinity War

Ještě víc superhrdinů, kteří se tentokrát musejí utkat s polobohem Thanosem, uvidíme již na jaře. Tedy alespoň v kinosálech. V této asi nejdražší a nejepičtější marvelovce spojí kromě samotných Avengers své síly i Strážci Galaxie a další slavní komiksáci, jako je Dr. Strange. Tvůrci slibují nejenom to, že někdo z "klaďasů" se nedožije konce filmu, ale také to, že půjde o nejakčnější část celé série. Film samozřejmě nepostrádá ani záplavu slavných hereckých es.

Video: YouTube.com

6. Ready Player One: Hra začíná

Již v březnu se dočkáme dalšího velkolepého sci-fi filmu od slavného tvůrce žánru - režiséra Stevena Spielberga (E.T. - Mimozemšťan, A.I. Umělá inteligence, série Indiana Jones). Ten si pro převedení na filmové plátno tentokrát vybral slavnou knižní předlohu od Ernesta Clinea. O co v ní jde? V blízké budoucnosti lidstva, bohaté na problémy a chudé na zdroje, se lidé uchylují do virtuální reality OASIS. V ní probíhá vše, co skutečný svět nemůže poskytnout. Podaří se Spielbergovy zachovat genialitu předlohy?

Video: YouTube.com

7. Tomb Raider

"Skoč! Šplhej! Uhni! Střílej, střílej! Běž!" Podobné věty nepředstavují pouze pokyny velitele cvičícího vojenské komando. Během hraní počítačových games s Larou Croft jste je mohli slyšet od kamarádů každou chvíli! Tato počítačová klasika se dočkala i svých filmovým klonů s Angelinou Jolie, lahodící oku. Protože však bijáky nedopadly nijak slavně, brzy se dočkáme jejich restartu. V něm bude vnadnou hrdinku hrát Alicia Vikander. Podle prvních trailerů se zdá, že by mohlo jít o povedenou podívanou.

Video: YouTube.com

8. Solo: A Star Wars Story

"Jmenuji se Solo. Han Solo. Mám právo pašovat, hláškovat a zabíjet. Tedy samozřejmě pouze členy imperiálních sil a jejich řiťolezce!" Jste příznivci nejslavnější hvězdné ságy? Chtěli jste vědět, jak to bylo s mládím Harrisona Forda. Tedy pardon - pašeráka Sola! V tom případě vám nesmí uniknout nový americký snímek, ve kterém ho hraje Alden Ehrenreich. Pomlouvači z Hvězdy smrti sice upozorňují na časté změny ve scénáři bijáku a v jeho obsazení, ale doufejme, že se ho dočkáme ještě letos, jak bylo avizováno.

Video: YouTube.com

9. Mission: Impossible 6

Výbuchy, neuvěřitelné akční kousky, ale také samozřejmě agent Ethan Hunt alias hvězdný Tom Cruise, se objeví v již šesté části kultovní série Mission: Imposible. Kvalitu nového megafilmu, natáčeného v Indii, ve Velké Británii, ale i v Paříži, by mělo zajistit vedení skvělého Christhophera McQuarireho. Tento "kouzelník" režíroval i předchozí a velmi povedený díl této špionážně-akční ságy. Další "nesplnitelné" mise se dočkáme zřejmě v srpnu!

Video: YouTube.com

10. Nejtemnější hodina

V posledním názvu autor tohoto textu nenaříká na okolnost, že se na jeho hlavu brzy snese temná kritika od mnoha čtenářů. Snímek Nejtemnější hodina, který se v kinech objeví již za pár dní, popisuje nelehkou situaci Velké Británie během druhé světové války. V ní zůstává tato velmoc na dlouhý čas - stejně jako její premiér Winston Churchill - osamocena v boji proti nacistické Třetí říši. Výborný scénář a vysoký rozpočet stejně jako Gary Oldman v hlavní roli by měly být zárukou úspěchu tohoto historického filmu.

Video: YouTube.com

A to je vše přátelé?

Ale vůbec ne. Letos se v kinech objeví také další zajímavé snímky, na jejichž seznam jeden článek ani nestačí. Namátkou jmenujme nové přírůstky X-Menů, další pokračování Labyrintu, sci-fi Anihilace, dvojku "drogově-žoldáckého" Sicaria nebo hororové-romantickou Tvář vody...

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa