#FreshTag.cz


Nezveřejněné fotografie The Beatles z koncertu v USA se vydražily za bezmála 7,5 milionu

zdroj foto: www.wikipedia.org

27.3.2018Iva Mališová

Více než 350 nezveřejněných fotografií legendární kapely The Beatles se vydražily v aukci za 253 200 liber (v přepočtu 7,5 milionu Kč). Snímky pocházejí z jejich začátků. Fotograf Mike Mitchell zachycoval slavnou čtveřici při příchodu na koncerty, na tiskových konferencích před samotným vystoupením a přímo na stagi ve Washinghtonu a Baltimoru v roce 1964.

Face Tweet Seznam

Celkově 413 negativů bylo prodáno s autorskými právy za v přepočtu 7,5 milionu Kč aukční společností Omega auctions. Mitchell fotil Beatles na jejich úplně prvním koncertě v USA ve washingtonském Coliseu 11. února 1964 – dva dny po jejich slavném vystoupení v show Eda Sullivana.

Video: The Beatles v show Eda Sullivana
Nestárnoucí kapela, která se i skoro 50 let od svého rozpadu drží na hudebním nebiNestárnoucí kapela, která se i skoro 50 let od svého rozpadu drží na hudebním nebi (zdroj: wikipedia.org)

Mike Mitchell měl v době focení kapely pouhých 18 let. Fotografoval v přirozeném světle, protože si nemohl dovolit aparát s bleskem. Po dobře odvedené práci na koncertě ve Washinghtonu dostal příležitost i v září 1964 v Baltimore a dostal se dokonce na pódium, aby byl výsledek ještě lepší. 

The Beatles mají v rodném Liverpoolu své sochy v životní velikostiThe Beatles mají v rodném Liverpoolu své sochy v životní velikosti (zdroj: flickr.com)

„Byl jsem velmi namotivovaný.The Beatles byli tak jedineční, vážil jsem si toho, že jsem je mohl fotit,“ řekl Mitchel pro BBC. „Trh s The Beatles ještě stále není nasycen, poptávka po všem, co je spojené s kapelou, je obrovská,“ doplnil.

Mezi dalšími předměty, které šly do aukce, se objevilo například auto člena skupiny George Harrisona Mercedes AMG, které si pořídil v roce 1984 za 85 tisíc liber a 16 let ho vlastnil. Vůz se objevil v klipu „Real love“.

Už jsme o tom také psali...

Skutečnost, že The Beatles patří stále k nejoblíbenějším kapelám na světě, potvrdil i prodej LP z minulého roku. První dvě příčky každoročního žebříčku mapujícího prdej vinylů obsadily nestárnoucí desky Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band “ a „Abbey Road”. Noví interpreti jen těžko dotahují na skupinu, která i dnes fascinuje společnost a i skoro 50 let od rozpadu si drží pevnou fanouškovskou základnu. 

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa