#FreshTag.cz


Nominace na 75. Zlaté glóby dorazily! Filmům vévodí del Toro, Spielberg a McDonagh

zdroj foto: www.youtube.com

11.12.2017Jan Marek

Prestižní filmová a televizní ocenění Zlatých glóbů slaví již tři čtvrtě století s námi. Při tomto výročí se do sebe zaklesnou díla známých režisérů Guillerma del Tora a Stevena Spielberga, kterým bude konkurovat i méně protřelý, ale přesto některým fanouškům známý Martin McDonagh. Poslední dva pánové mají oba po šesti nominacích, del Toro jich posbíral sedm. Seriálům vévodí Big Little Lies s šesti nominacemi. 

Face Tweet Seznam

Nejlépe, nicméně ne suverénně, je na tom Tvář vody od zmiňovaného Guillerma del Tora. Jde o zpracování původního příběhu jedné z postav z Hellboye - Rybího muže Abrahama Sapiena. Sedm nominací získal snímek mimo jiné za režii, scénář, hudbu, nejlepší drama a herečku Sally Hawkins. 

Video: Trailer na Tvář vody (Guillermo del Toro)

O druhé místo se spolu dělí Akta Pentagon: Skrytá válka od legendárního Stevena Spielberga a Tři billboardy kousek za Ebbingem od Martina McDonagha, od kterého byste mohli znát jeho krimi kousky V Bruggách nebo Sedm psychopatů. Nominované filmy od obou režisérů nasbíraly oba po šesti nominacích. Tváři vody konkurují v kategoriích o nejlepší drama, herečku (za Spielberga Meryl Streep, za McDonagha Frances McDormand), režii, scénář i hudbu.

Video: Trailer na Akta Pentagon: Skrytá válka (Steven Spielberg)
Video: Trailer na Tři billboardy kousek za Ebbingem (Martin McDonagh)

Režiséra Michaela Graceyho znát asi nebudete, ale jméno Hugh Jackman vám bude určitě známější. Právě tento herec totiž dostal za film Největší showman nominaci na nejlepšího herce. Snímek má poté nominace v dalších dvou kategoriích. Jako poslední z výraznějších kousků můžeme uvést i Dunkerk od Christophera Nolana, který má stejně jako showman také tři nominace. 

Video: Trailer na Největší showman (Michael Gracey)
Video: Trailer na Dunkerk (Christopher Nolan)

Seriály a televizní show pak vcelku opanovala minisérie Big Little Lies se šesti nominacemi. V závěsu se ztrátou dvou nominací je Feud a po dvou si pak nominace rozdělily seriály Fargo a The Crown, které by vám mohli být známější.  

Video: Trailer na Big Little Lies (HBO, David E. Kelley)

Kompletní seznamy nomací naleznete ZDE.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa