#FreshTag.cz


Používáte často Instagram? Vaši kamarádi to nyní mohou jednoduše zjistit

zdroj foto: pexels.com

19.1.2018Štěpán Sochor

Znáte to, čekáte na zprávu od jednoho konkrétního člověka, a tak neustále kontrolujete, zda je aktivní, či nikoli. Tuto možnost nabízí již nějakou dobu Messenger od Facebooku a nyní s ní přichází i jedna z nejpopulárnějších aplikací - Instagram. Vaše okolí si tak může jednoduše ověřit, jak často trávíte svůj volný čas prohlížením a lajkováním obrázků.

Face Tweet Seznam

Poslední aktualizace aplikace Instagram přidala novou funkci, která zobrazuje vaši aktivitu podobně, jako je tomu například na Messengeru. Vaši přátelé mají nyní možnost vidět, jak často jste online nebo kdy jste byli naposledy aktivní. Neplatí to však pro všechny. Vztahuje se to totiž pouze na uživatele, které sledujete a zároveň jste si s nimi v poslední době psali soukromé zprávy.  Zatím není jisté, proč se Instagram rozhodl vykročit touto cestou.

Po nové aktualizaci můžete vidět, kdy byli vaši přátelé naposled aktivníPo nové aktualizaci můžete vidět, kdy byli vaši přátelé naposled aktivní

Instagram tak naskočil na vlak aplikací, které ukazují informace o vaší aktivitě. Kromě aplikací Messenger a WhatsApp disponuje podobnou funkcí i Snapchat, který dokonce ukazuje vašim přátelům i lokaci, ve které se při otevření aplikace vyskytujete.

Také Facebook nabízí možnost zobrazit seznam přátel ve vaší blízkosti. Stejně tak jako výše zmiňované funkce i novou vychytávku Instagramu lze deaktivovat. Stačí jít do nastavení a vypnout zobrazování vaší aktivity. Tím však přijdete o možnost sledovat, kdo byl z vašich přátel naposledy aktivní. 

Funkci deaktivujete v nastaveníFunkci deaktivujete v nastavení

Mohli bychom argumentovat, že s příchodem podobných funkcích ztrácíme jistou část soukromí. Na druhou stranu dokážou být člověku i prospěšné například v případě, že potřebujete někoho akutně zkontaktovat či zkontrolovat, zda je vůbec mezi živými. Pravda je ovšem taková, že v dnešním světě, vědomě či nevědomě, odevzdáváme osobní informace na sociální sítě běžně. Dá se tedy očekávat, že podobných funkcí bude v aplikacích už jenom přibývat.

A co vy, využíváte Instagram často? A jak jste spokojeni s novou aktualizací? Nezapomeňte nám napsat do komentářů.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa